Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīkos Jelgavas novada iedzīvotāju aptauju par iespējamo apvienošanos ar pilsētu 15

Jelgavas novada dome 15. aprīļa ārkārtas domes sēdē pieņēma lēmumu organizēt iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu Jelgavas novada iedzīvotāju viedokli saistībā ar pagājušajā nedēļā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas prezentēto plānu administratīvi teritoriālajai reformai, kas paredz Jelgavas novadu apvienot ar Ozolnieku novadu un Jelgavas pilsētu, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Jelgavas novada domes balsojums par iedzīvotāju aptaujas organizēšanu kopumā ir mēģinājums iebilst ministrijas izstrādātajam plānam, jo tas aptver daudz tālejošākas sekas nekā tikai deputātu skaitu samazinājumu vai administratīvo resursu apvienošanu. Kamēr vēl ministrijas izstrādātais plāns ir konceptuāls projekts, iedzīvotāju aptauja, kas noritēs no 7.-21. maijam, sniegs iespēju noskaidrot, vai vairākums Jelgavas novada iedzīvotāju piekrīt vai noraida novada apvienošanu ar Jelgavas pilsētu.

“Protams, ka būtiskākais ir cilvēku vērtējums – ja iedzīvotāju vairākums būs par pilsētas un novada apvienošanu, mēs kā pašvaldība tālāk ministrijas plāniem neiebildīsim, taču no pašvaldības skatu punkta tas nepavisam neattīstīs laukus,” skaidro novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune, piebilstot, ka “mēs kā pašvaldība neesam pret reformu – varam apvienoties ar jebkuru citu kaimiņu novadu, kas ir lauku teritorija.“

Taču, lai arī ārēji var šķist, ka līdz ar trīs pašvaldību apvienošanu novada teritorija iegūs administratīvu centru un iemantos resursus attīstībai, tas ir maldīgs priekšstats. Šāda apvienošana grauj novada attīstības ieceres gan attiecībā uz investīciju piesaisti tieši lauku teritorijām, gan pakāpeniski mazinās līdz šim iedibināto atbalsta kopumu būtiskiem ieguldījumiem – sporta un kultūras bāžu un kolektīvu nodrošinājumam, mazo uzņēmēju un mājražotāju atbalstam, meliorācijas pasākumiem, projektu īstenošanai tieši lauku teritorijās, mazo ciemu teritoriju attīstībai, uzskata Z.Caune.

“Desmit gadu garumā Jelgavas novads, īstenojot projektus, piesaistījis teritorijas attīstībai teju 50 miljonus eiro. Tātad visa šī summa ir ieguldīta tikai un vienīgi visos 13 pagastos, pēc vajadzības izvērtējot katras skolas, ceļa, kultūras nama vajadzības. Maz ticams, ka tās kāds uzklausīs tik lielā “saimniecībā”, kāda tā būs pēc apvienošanas – tātad ar 90 000 iedzīvotāju. 

Uzskatu, ka lauku teritorijas novada pievienošana pilsētai ir tuvredzība – uz papīra labi izskatās, taču realitātē nav paļāvības, ka kopīgās lielās pašvaldības pārstāvji, kuras pamatu droši vien veidos pilsētas intereses, varēs nodrošināt samērīgu ieguldījumu pagastos - investīcijas un resursi pieplūdīs un tiks novirzīti vairāk pilsētas teritorijas stiprināšanai, un palēnām atkal lauku teritorija savā attīstībā pavājināsies. Līdz šim teju vai apzināti nevienu pagastu neesam noteikuši kā prioritāru, neesam izcēluši vai vēlējušies noteikt kā administratīvu centru. Pēc teritorijas lieluma un iedzīvotāju skaita tie atšķiras, bet pēc pārvaldības – visi līdzvērtīgi. No šāda skatu punkta – esmu drošs- šo gadu gaitā attīstība ir notikusi visos,” savu viedokli pauž Z.Caune.

Iedzīvotāju aptaujā, kas noritēs no 7. līdz 21. maijam, ikviens Jelgavas novada iedzīvotājs, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu, neatkarīgi no pilsonības, varēs paust savu viedokli, atbildot uz vienu jautājumu “vai jūs piekrītat Jelgavas novada apvienošanai ar Jelgavas pilsētu”. Iedzīvotāju aptauja noritēs  pagastu pārvaldēs, kultūras namos,  pagastu bibliotēkās un novada aktivitāšu centros.

Jelgavas novada dome 24. aprīļa sēdē apstiprinās nolikumu saistībā ar aptaujas norises detaļām.

Foto: no arhīva

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Teamo

Pilsēta būs ieguvēji laucinieki zaudētāji.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.16 18:24

Teamo

...Ko ta rij lauķu ēdienu...Ekoloģiski tīrs...tas rīklē nesprūst...:(

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.16 20:08

Plaukonis Sesks

nosapņoju, ka jelgavas rajona darba zemnieki , izbijušie kolchoznieki un sovhoznieki kategoriski noraida pie varas esošo kapitālistu centienus atņemt maizīti ar svietiņu, desiņu un ikriem pie ruļļiem esošajiem pašvaldību darboņiem, viņu bērniem, brūtēm, čomiem un čomienēm ! Nē- visādām tur konkursu rīkošanām, atraušanām no siles un barotavām!
mēs sakām nē - visām tur apvienošanām, kāda mārtutka pēc mums vajag kaut kādu tur pilsētu, ja mūs tepat neslikti baro, disko ritmos iedodam džasi Zaķīšu pļaviņā!

Jautājums - kāpēc pilsētā kadastrālā zemes vērtība palielinās- tipa tuvojas tirgus vērtībai, bet aramzeme ģerevņā - kura maksā ap 10 štukām hektārā - skuju vili - pēc papīriem izrādās tikai kapeikas salīdzinājumā , plus vēl zemes baroni tiek visādi atbalstīti ar maksājumiem , kompensācijām un soļarku !?

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.16 18:31

No Mazpisāniem

Mazpisānos cilvēki štuko ko tas novada vepris darīs kad notiks apvienošana,citi štuko ko var pagrāpt kamēr vēl pie siles

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.16 19:26

eh

Būs mērs un vicemērs kā rīgā.
Un pašvaldības darbinieku skaits jau nesamazināsies, naivas cerības. Visiem draugiem vieta atradīsies, kamēr vien pašvaldībai būs nauda.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.17 12:39

ant

Nē apvienošanai, kāds kam patīk būt starpniekam būs ieguvējs.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.16 20:16

aptauja

Var rīkot aptaujas, protestus - apvienos tik un tā! Veltīga papīru smērēšana! Bet slīkstošais ķeras pat pie salmiņa!

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.16 23:10

j

Aptauja :) Pašiem smiekli nenāk? Vēlēt aizgāja 37-39%. Aptaujāsiet domes telpās, radiniekus?

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.16 23:18

,,,

pēc apvienošanas būs kolhozs Jelgava, vai pilsētlauķi?

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.17 08:27

Laucinieks

Vienalga kad.Galvenais,lai nav tavs aprobežotais prāts.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.17 08:57

Nesapront

Ikšķilē līdzīga aptauja, taču var piedalīties no 15 gadiem! Kā tā? Tāpēc, ka Cimdars tur palīdz?

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.17 12:32

tuttii

Par to investīciju samazināšanu lauku teritorijā. Pašvaldības domes deputāti tiek ievēlēti no partiju sarakstiem. Ja Jelgavā un Jelgavas novadā šobrīd domes priekšsēdētāji ir no ZZS, tad kādēļ, lai pēc reformas, jaunajā pašvaldībā ZZS nevarētu lemt par finansējumu piešķiršanu arī lauku teritorijai? Finansējuma samazinājums, šķiet, tiek izmantots kā bubulis, lai mēģinātu pārliecināt sabiedrību par reformas bremzēšanu (vismaz līdz pašvaldību vēlēšanām, lai nekas nemainītos), jo pēc reformas no šobrīd Ozolnieku novadā, Jelgavas novadā un Jelgavas pilsētā esošajiem 47 deputātiem, paliks tikai 25.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.17 13:05

Vietējās ziņas