Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīt aicina «Drosmes un cilvēcības velobrauciens»

Rīt notiks «Drosmes un cilvēcības velobrauciens», kura laikā LLU studenti, mācībspēki un citi interesenti ar velosipēdiem veiks 65 kilometru garu ceļa posmu no Jelgavas uz Auci. Šādi tiks pieminēta Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas zinātnieka un pedagoga Jāņa Āboliņa drosmīgo rīcība 1941.gadā.

Ceļš no Jelgavas uz Auci ir vēsturisks, jo Otrā pasaules kara laikā, 1941.gada vasarā, šo ceļa posmu veicis J.Āboliņš, kurš bija uzzinājis, ka Aucē ir sākušās holokausta represijas un ir apcietināti divi ebreju kolēģi. J.Āboliņš steidzās viņus glābt. Pateicoties drosmei un vācu valodas zināšanām, J.Āboliņam izdevās vienu no nāvei nolemtajiem kolēģiem atbrīvot, atgādina LLU. 2011.gadā izaicinājumu piedalīties šādā braucienā pieņēma 49 dalībnieki vecumā no 11 līdz 72 gadiem. Šogad velobrauciena maršruts iecerēts identisks, un tas tiks sadalīs vairākos posmos apmēram 15 kilometru garumā. Dalībnieki tiks nodrošināti ar maltītēm brauciena laikā un finišā. «Drosmes un cilvēcības velobrauciena » starts – LLU sporta laukumā otrdien, 29.maijā, pulksten 12. Atpakaļceļā no mācību un pētījumu saimniecības «Vecauce» tiks nodrošināts transports, taču sagaidāms, ka drosmīgākie un sportiskākie braucēji atpakaļceļā dosies divriteņa «seglos», lēš LLU. Velobrauciens organizēts, sadarbojoties LLU un reģionālajam laikrakstam «Zemgales Ziņas», un tajā tika aicināti piedalīties ne vien studenti, bet arī jelgavnieki un citi interesenti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas