Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novadā iepazīst Latvijas un Itālijas kultūru un tradīcijas

Rundāles novadā ieradušies divdesmit jauniešu no Itālijas Angiari pašvaldības, kas nedēļas garumā iepazīs Latvijas kultūru un tradīcijas, prezentēs Itāliju, kā arī neformālā gaisotnē runās par iesaistīšanās iespējām un ieguvumiem sabiedriskajās un politiskajās norisēs, informē Rundāles novada Sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Rundāles novada dome sadarbībā ar Angiari pašvaldību šogad īsteno jauniešu apmaiņas projektu «Welcome to MySide» («Laipni lūgts manā pusē») «ERASMUS +: Jaunatne darbībā» programmas ietvaros. Kopējās projekta izmaksas veido 15 224 eiro, kas pilnībā tiks segti no «ERASMUS +» programmas līdzekļiem.

«Projekta mērķis ir aktivizēt jauniešu iniciatīvu un iesaistīšanos dažādās sabiedrības aktivitātēs, motivēt viņus ieņemt aktīvu dzīves pozīciju. Tādēļ projekta aktivitāšu sagatavošanā un īstenošanā aktīvi iesaistījušies divdesmit jauniešu no Rundāles novada, kuri līdz pat 12. janvārim būs kopā ar Itālijas vienaudžiem, prezentējot novadu, Latviju, kā arī iegūstot jaunas zināšanas, pieredzi un draugus,» stāsta projekta vadītāja Rundāles novada domes projektu speciāliste Laura Ārente. 

Otrdiena aizritēja Pilsrundāles vidusskolā, savstarpēji iepazīstoties, bet vakar notika sarunas un stereotipu laušana par itāļiem un latviešiem. 

Šodiena iesākusies ar praktiskajām nodarbībām Pilsrundāles vidusskolā, pēc tam plānota Svitenes muižas apskate. Savukārt rīt paredzēta Rundāles pils muzeja un Mežotnes pilskalna apskate, kā arī dažādas sportiskas aktivitātes.

Sestdiena būs veltīta abu valstu kulinārijas mantojuma izzināšanai, gatavojot Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības virtuvē Latvijas un Itālijas tradicionālos ēdienus. Savukārt 11. janvārī pulksten 14 Pilsrundāles vidusskolā paredzēta projekta noslēguma konference, kur dalībnieki no abām valstīm interaktīvi demonstrēs iegūtās zināšanas un pieredzi. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas