Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas komisijas deputāti aicina pārskatīt plānotās izmaiņas bezdarbnieka pabalsta izmaksas kārtībā 1

Labklājības ministrijai (LM) vairāku iemeslu dēļ būtu jāpārskata plānotās izmaiņas bezdarbnieka pabalsta izmaksas kārtībā, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē pauda deputāti.

Andrejs Klementjevs (S) diskusijās ar LM norādīja, ka, mainot izmaksas kārtību, tiek pārkāpts tiesiskās paļāvības princips, jo, maksājot nodokļus, darba ņēmēji paļaujas, ka valsts pēkšņi nemainīs noteikumus. Deputātam norādīts, ka iespējamos tiesiskās paļāvības principa riskus vēl vērtē Saeimas Juridiskais birojs, kas sniegs savu atzinumu deputātiem.

Klementjevs arī apšaubīja LM pausto, ka izmaiņas skars vien nelielu daļu bezdarbnieku.

Bet deputāts Jānis Krišāns (S) aicināja nepieļaut izmaiņas, jo tās gan negatīvi ietekmēs ģimeņu materiālo stāvokli, īpaši reģionos, gan sekmēs "pelēkās zonas" attīstību.

"Ir jābūt valstiski atbildīgiem un nedrīkst pieļaut [izmaiņas]. Bieži tas ir izdzīvošanas jautājums viņam [bezdarbniekam] un viņa ģimenei," komentēja Krišāns, skaidrojot, ka reģionos izjūtams darba vietu trūkums, daļa iedzīvotāju tiek nodarbināta vien sezonāli vai uz laiku, un šiem iedzīvotājiem bezdarbnieka pabalsts ir nozīmīgs iztikas avots.

Kā ziņots, nākamgad paredzēts samazināt bezdarbnieka pabalsta izmaksas ilgumu no deviņiem uz astoņiem kalendārajiem mēnešiem. Kā iepriekš informēja LM, izmaiņas skars arī bezdarbnieka pabalsta apmēru - tiks samazināta izmaksājamā bezdarbnieka pabalsta proporcija par trešo mēnesi no pilna apmēra uz 75%, par piekto un sesto mēnesi no 75% uz 50% un par septīto un astoto mēnesi no 50% uz 45% no piešķirtā bezdarbnieka pabalsta.


Foto: pixabay.com


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Druvārs

Tik tiešām idioti! Bezdarbnieka pabalstu vajadzētu maksāt 1-2 mēnešus pie noteikuma, ka cilvēks atlaists no darba sakarā ar darba vietas likvidāciju vai štatu samazināšanu. Tieši te jau tā runa par tiesisko paļāvību, ka cilvēki, kuriem ir iespēja maksāt vai nemaksāt nodokļus, tos nemaksā, jo roka neceļas to darīt , jo nodokļu nauda tiek izsaimniekota vai izmaksāta, piemēram, par nestrādāšanu. Šodienas prakse jau pierāda, ka pensijas tagad gandrīz vienādas tiem, kuri rāvās melnās miesās 40 gadus, ar tiem, kuri par 60-80 rubļiem mēnesī kaut kur līferējās.

pirms 3 mēnešiem, 2019.10.24 08:34

Vietējās ziņas