Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas oficiālā peldsezona

Lai arī vēsie laikapstākļi nerada vēlmi doties peldēties, no 15. maija Latvijā sākusies oficiālā peldsezona. Veselības inspekcija (VI) jau ir veikusi pirmās pirmssezonas peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes – mikrobioloģiskais piesārņojums ūdens paraugos nav konstatēts. Visās 56 oficiālajās peldvietās, kurās tika ņemti paraugi, tostarp Jelgavā, peldūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts, «Ziņas» noskaidroja inspekcijā.

Oficiālā peldsezona sākas 15. maijā un ilgst līdz 15. septembrim. Šajā periodā katru dienu no pulksten 10 līdz 22 katrā no Jelgavas pludmalēm dežurēs divi glābēji, kas rūpēsies par atpūtnieku drošību. Kopumā šogad sabiedrisko kārtību un drošību uz ūdens Jelgavas Lielupes labā krasta peldvietā un Pasta salā esošajā peldvietā nodrošinās astoņi inspektori glābēji.
Jāatgādina, ka 2015. gadā abās pludmalēs kopā tika izteikti 369 mutiski aizrādījumi. To skaits pieauga līdz ar Pasta salas pludmales izveidi un atpūtnieku skaita palielināšanos. 2015. gadā medicīniskā palīdzība tika sniegta 33 gadījumos, kas ir par 27 procentiem mazāk nekā 2014. gadā.

Lai atpūta pie ūdeņiem un peldēšanās būtu droša, Veselības inspekcija kā ikkatru gadu peldsezonas laikā – no 15. maija līdz 15. septembrim – uzraudzīs ūdens kvalitāti normatīvajos aktos noteiktajās peldvietās. Ūdens kvalitāti jūras un iekšzemes peldvietās speciālisti pārbaudīs, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Tāpat tiks pārbaudīts, vai peldvietās tiek ievērotas peldvietu uzturēšanas un higiēnas prasības.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet otrdienas, 17. maija, «Zemgales Ziņās»


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas