Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolām durvis vaļā! (FOTO)


Jauno mācību gadu sagaidījuši vairāk nekā desmit tūkstoši Jelgavas un Ozolnieku novadu, kā arī pilsētas skolēnu.

Jelgavas pašvaldība min, ka šajā mācību gadā vispārējās izglītības skolās zinības apgūs 7060 audzēkņu, kas ir par 170 vairāk nekā pērn.

Lielākās pārmaiņas piedzīvo teju 700 Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēnu, kuri skolas ēkas Mātera ielā rekonstrukcijas, kam atvēlēti 6,7 miljoni eiro, laikā mācīsies Jelgavas pilī. «Ziņas» jau rakstīja, ka ģimnāzijai saskaņā ar parakstīto līgumu nodotas telpas LLU, kur pirms tam saimniekoja Pārtikas tehnoloģijas fakultāte. Tās atrodas pils ziemeļu – rietumu cokolstāvā, kā arī austrumu korpusa trešajā stāvā un ģimnāzijai būs pieejamas līdz 2017. gada 31. decembrim. Valsts ģimnāzijas lielākā daļa izvietota pils Ziemeļu spārnā (ieeja caur Ziemeļu vārtiem), daļa mācību telpu būs trešajā stāvā (Lielupes pusē), mājturība cokolstāvā, bet ķīmija – otrajā stāvā. Uz sporta stundām JVĢ audzēkņiem būs jādodas uz halli Mātera ielā. Savukārt ēdināšana tiks organizēta pils cokolstāvā. «Starpbrīži ir saplānoti tā, lai nepārklātos ar universitāti,» teic direktore Inese Bandeniece.

Savukārt Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, kurā mācīsies teju 500 audzēkņu, šogad kļuvusi par «Mammadaba» vēstniecības skolu un savā mastā uzvilkusi tās zaļo karogu. Šo godu kopumā astoņas skolas katrā Latvijas reģionā ir nopelnījušas, aizvadītajā mācību gadā aktīvi pierādot savas zināšanas, prasmes un mīlestību pret mežu, tā vērtībām un apkārtējo vidi. Skolēni stādījuši kociņus, sakopuši dabu, izlikuši putnu būrīšus, piedalījušies Meža olimpiādē, apciemojuši «Mammadaba» objektus un iesaistījušies citās aktivitātēs.

Pateicoties šim statusam, skolu bibliotēkas papildinātas ar grāmatām par mežu, tā vērtībām un apkārtējās vides jautājumiem no AS «Latvijas valsts meži» un mežzinātnes institūta «Silava». Katra vēstniecība atbilstoši akreditācijai iegūto titulu nesīs vienu mācību gadu, kura laikā tā darbosies un tiks popularizēta kā reģionāls meža vides izglītības centrs.

Jelgavas novads ziņo, ka skolas gaitas sākuši ap 220 novada pirmklasnieku, bet kopumā jaunais mācību gads sācies 3435 skolu skolēniem, ieskaitot piecus un sešus gadus vecos izglītojamos. Tāpat 1.septembris ir svētki arī 470 novada pedagogiem.


Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas