Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnu apliecībām maksājumu kartes formā būs četru latu dienas limits 4

Jelgavā jaunā parauga skolēna apliecībai, kas vienlaikus būs maksājumu karte un pildīs autobusa mēnešbiļetes funkcijas, drošībai plānots noteikt dienas limitu četru latu apmērā.

SEB bankas pārstāvji kartes izsniegs Jelgavas skolās pēc noteikta grafika, sākot ar 21.augustu, biznesa portālu Nozare.lv informēja bankas ārējās komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Martinsone.Saraksti ar bankas speciālistu apmeklējumu laikiem būs skolās un SEB bankas Jelgavas filiālē, Akadēmijas ielā 3. SEB bankas Jelgavas filiāle strādās arī sestdienās - 25.augustā un 1.septembrī - no plkst.10 līdz 16.Iecerēts, ka e-karte funkcionēs gan kā skolēnu apliecība, gan kā maksājumu karte, ar kuru būs iespēja norēķināties par braukšanu Jelgavas pilsētas autobusos un ar laiku arī citās vietās, piemēram, skolu ēdnīcās. Kartes lietotāji ir skolēni, tāpēc kartes tiek aprīkotas ar tādu drošības aspektu kā dienas limits četru latu apmērā transportam un vēlāk arī citiem izdevumiem.Elektroniskā Jelgavas skolēna apliecība ir pirmā bezkontakta maksājumu karte Baltijā, ar kuru norēķini tiks veikti, karti pieliekot pie nolasīšanas iekārtas, informēja bankā. Salīdzinot ar klasisko maksājumu karti, e-karti nav vajadzības ievietot POS terminālā un ievadīt PIN kodu.Skolēna e-karte būs piesaistīta norēķinu kontam SEB bankā, kas tiek atvērts uz bērna vārda. Ja skolēns ir vecumā līdz 16 gadiem, tad lēmumu par e-kartes saņemšanu pieņem skolēna vecāki, parakstot līgumu ar banku. Ja skolēns ir vecāks par 16 gadiem, viņam ir tiesības lemt par e-kartes saņemšanu, taču banka lūdz arī likumiskā pārstāvja (vecāka vai aizbildņa) apliecinājumu par šī lēmuma pieņemšanu.Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza skaidro, ka Jelgavas pilsētas skolēnu apliecību varēs saņemt visi skolēni, kas mācās Jelgavas skolās, vidusskolās un speciālās izglītības iestādēs. Uz apliecības ir atainoti visi tie dati, kas līdz šim redzami ierastajā skolēnu apliecībā.Jaunā norēķinu kārtība Jelgavas autobusos stāsies spēkā ar 1.oktobri un tiks ieviesta, lai nodrošinātu izglītojamo braucienu personificētu un precīzu uzskaiti, kā arī samazinātu braukšanai nepieciešamo dokumentu skaitu. Līdz šim skolēnam par skaidru naudu bija jāiegādājas mēnešbiļete un autobusā tā bija jāuzrāda kopā ar skolēnu apliecību. No jaunā mācību gada oktobra skolēni transportā brauciena apmaksai ar atlaidi varēs lietot jauno apliecību - e-karti. Autobusos tiks saglabāta iespēja biļeti iegādāties par skaidru naudu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

?

Viennozīmīgi, ka šīs kartes laiku pa laikam pazudīs, un vecākiem būs jāatjauno, t.i., jāmaksā par atjaunošanu. Un vai visas atbildīgās personas vienmēr ieskatīsies fotogrāfijā, lai identificētu īpašnieku, ja nu kāds ļaunprātīgi gribēs izmantot svešu karti?

pirms 6 gadiem, 2012.08.15 20:26

SV

Es domaju,ka cits berns nevares izmantot pazaudeto karti,jo jabut berna foto.

pirms 6 gadiem, 2012.08.15 18:12

Ettai

Ej nošauties, pasaule pūst no tādām kā tu :)

pirms 6 gadiem, 2012.08.15 08:46

Etta

Pilnīgs absurds. Ja karte tiks pazaudēta vai nozagta, jebkurš atradējs pilnīgi mierīgi varēs tērēt dienas limitu skolas ēdnīcā vai izmantojot braucienam ar autobusu, līdz brīdim, kad vai nu bērns piefiksēs, ka ir pazaudējis karti vai vecākiem nāksies apmaksāt rēķinu.

pirms 6 gadiem, 2012.08.15 08:33

Vietējās ziņas