Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien Azemitologa svētkus svinēs 45.reizi

Šodien pulksten 15 Latvijas Lauksaimniecības universitātes zinību vīrs Azemitologs Jelgavas pils pagalmā 45.reizi sagaidīs jaunos studentus, lai tie mērotos asprātībā un izdomā, kļūstot par pilntiesīgiem universitātes studentiem.

«Šo svētku mērķis ir pirmkursnieku saliedēšana un ciešākas draudzības attīstība kursā. Tie ir ļoti svarīgi un nozīmīgi gan studentiem, gan visai universitātei un pilsētai. Par to liecina fakts, cik rūpīgi notiek gatavošanās šiem svētkiem, kas arī spilgti paliek atmiņā,» teic Azemitologs. Pirmkursnieki visu septembri aktīvi mēģināja priekšnesumus un iesoļošanu pagalmā, tika šūti tērpi, taisītas dekorācijas, piemeklēta mūzika un rakstīts scenārijs uzvedumam, informē augstskolas pārstāvis Aigars Ieviņš.Mājas uzdevumā – priekšnesumā par tēmu «Jo augstāk mērķē, jo tālāk tiek!» – deviņu fakultāšu jaunie studenti rādīs savu atraktivitāti, pašaizliedzību un saliedētību, balstoties uz aktualitātēm sabiedrībā un dažādiem skaļi izskanējušiem notikumiem.Azemitologa svētki vienlaikus ir arī svinīgā solījuma došanas svētki – šeit studējošie apņemas apzinīgi studēt, izglītoties un būt godīgiem studiju procesā.«Šie svētki apliecina piederību, mīlestību un uzticību vietai, cilvēkiem un tradīcijām – kopā radītām, veidotām un koptām. Tālajā 1968.gada rudenī toreizējos pirmkursniekus pirmo reizi uzrunāja viņa ekselence, mūsu universitātes patrons. Kopš tā laika ik gadus Latvijas Lauksaimniecības universitātes visu specialitāšu simbols – zinību vīrs Azemitologs – sveic LLU pirmā kursa studentus, ieskaitot tos lielajā studentu saimē,» svētku nozīmīgumu apraksta A.Ieviņš.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas