Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien Valgundes iedzīvotāja Alma Freija svin 100.dzimšanas dienu

Savas dzīves simto gadadienu 12.martā atzīmē Alma Freija, kas Jelgavas novada deklarēto iedzīvotāju datubāzē reģistrēta kā Valgundes pagasta iedzīvotāja.

Jubilāri šodien klātienē sveiks Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Aija Tračuma un Valgundes pagasta pārvaldes vadītāja Maija Lasmane, pasniedzot ziedus un simts latu, kā arī vēlot veselību, omulīgu prātu un dzīvesprieku ikvienā dzīves dienā, informē novada pašvaldības pārstāvis Jānis Erno.A.Freija dzimusi 1912.gada 12.martā Rīgā, taču bērnības gados tēvs viņu atsūtījis uz laukiem Valgundē pie vecmammas, kur Alma pabeidza Kalnciema vidusskolu un palika dzīvot uz pastāvīgu dzīvi. Jubilāre apprecējās, izaudzināja divus dēlus, taču diezgan agri palika viena ar rūpēm par saimniecību, lauku darbiem un dēliem, jo vīrs nomira, kad viņai bija 46 gadi. Mazmeita Laima Butāne atzīst, kas pēc jubilāres stāstītā, viņa visu mūžu daudz strādājusi, jo, laukos dzīvojot, darba nekad netrūkst. Viņa gan neatceras ciltskokā citus radiniekus no vecmammas puses, kas tik ilgi būtu dzīvojuši. «Garās dzīves noslēpums varētu būt pozitīvais redzējums uz dzīvi. Vecmamma nekad nežēlojas, kaut arī viņai ir gājis ļoti grūti. Viņa vienmēr bijusi ar dzīvi apmierināta un visas problēmas un notikumus pieņēmusi, kādi tie ir,» stāsta mazmeita.Freijas kundze bijusi aktīva adītāja. Savulaik viņa arī pati vērpa, šķeterēja un krāsoja dziju. Ja gadījies kāds brīvs brīdis, lasījusi grāmatas. Jubilāre mazmeitai atzinusi, ka ēst gatavošana gan viņai nav bijusi pa prātam, jo starp lauku darbiem tam bijis maz laika.Pirms sešiem gadiem A.Freija pārcēlās uz dzīvi pie mazmeitas Jelgavā, jo veselība nav ļāvusi tikt galā vienai.Mazmeita Laima atzīst, ka vecmammai noteikti ir kāds sargeņģelis, kas viņu pasargā dažādās dzīves situācijās, jo pārdzīvoti divi kari un neskaitāmi citi notikumi. «Ir bijušas situācijas, kad vecmamma bijusi mata tiesas attālumā no nāves, piemēram, kara laikā iebraukusi mīnu laukā un, to konstatējot, tikpat veiksmīgi izbraukusi ārā neskarta. Tāpat bijusi bīstama situācijas, kad braucot ar zirga pajūgu, no meža izlīduši laupītāji, bet nav aiztikuši viņu,» stāsta mazmeita.J.Erno atgādina, ka pagājušā gada martā simtajā jubilejā Jelgavas novada pašvaldība sveica Vircavas pagastā dzīvojošo Jeļenu Podvinsku.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas