Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sola izvērtēt Ozolnieku novada apkures tarifa komponentes 14

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), vērtējot SIA “Ozolnieku KSDU” iesniegto siltumenerģijas tarifa projektu, pētīs arī tās tarifa komponentes, par kurām šodien uzklausīšanas sanāksmē raisījās plašas diskusijas, informēja regulatora Siltumenerģijas nodaļas vecākais eksperts Pēteris Dzintars.

SPRK pārstāvis, klāstot par tarifa veidošanos, stāstīja, ka tas atkarīgs no patēriņa apjoma, iedzīvotāju un apbūves blīvuma, teritorijas reljefa, infrastruktūras lieluma, veiktajām investīcijām un kurināmā veida.

“Tarifi ir diezgan atšķirīgi visā Latvijā un ir vidēji no 45 līdz 70 eiro par megavatstundu,” skaidroja Dzintars. Līdz ar to “Ozolnieku KSDU” piedāvātais tarifs – 67,02 eiro – teju sasniegs maksimumu.

SPRK ir novērojusi, ka tarifi ir augstāki mazākajās apdzīvotajās vietās, bet lielajās pilsētās – zemāki. Regulatora pārstāvis informēja, ka zemākais tarifs par siltumenerģiju pašlaik ir Rīgā – ap 44 eiro par megavatstundu.

Tarifā tiek iekļautas izmaksas par kurināmo, iekārtu nolietojumu, pakalpojuma sniedzēja darbinieku atalgojumu.

Tieši iekārtu nolietojums sapulcē, kurā piedalījās vairāk nekā 20 vietējo iedzīvotāju, bija viens no strīdīgākajiem jautājumiem. “Ozolnieku KSDU” Siltumsaimniecības nozares struktūrvienības vadītājs Jānis Bērziņš klātesošos informēja, ka tarifa projektā iekļautas arī izmaksas gāzes katlu remontam, lai arī no nākamā gada vidus vairākus gāzes katlus uzņēmums lietot vairs nevarēs, jo tie vairs nebūs atbilstoši Ministru kabineta nosacījumiem.

Bijušais “Ozolnieku KSDU” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Prīsis, komentējot šo izmaksu pozīciju, pauda, ka laikā, kad jaunais tarifs stāsies spēkā, par remontdarbiem vairs nebūs jāmaksā, jo katli vairs netiks lietoti, tāpēc nav saprotama nolietojuma izmaksu iekļaušana tarifa projektā. SPRK pārstāvis apliecināja, ka arī šo aspektu, vērtējot tarifa projekta pamatotību, regulators ņems vērā.

“Neatbilstošas izmaksas netiks pieļautas,” solīja Dzintars.

Savukārt pašvaldības viedokli SPRK uzklausīs jautājumā par to, vai vienotais apkures tarifs jāpiemēro arī Brankās, ne tikai Ozolniekos. Kāda Branku iedzīvotāja pauda, ka vairākas mājas Brankās tiek apkurinātas tikai ar gāzi, taču tarifā iekļautas arī izmaksas, kas saistītas ar jaunās šķeldas katlu mājas siltumenerģijas ražošanu Ozolniekos.

Uzklausīšanas sanāksme pagāja emocionālā gaisotnē.Vietējie iedzīvotāji komunālajam uzņēmumam, SPRK un pašvaldībai vairākkārt pārmeta, ka tarifa projekta izstrādātāji nav gatavi sanāksmei un nespēj paskaidrot tarifa daļas. Tāpat izskanēja aicinājums samazināt komunālā uzņēmuma darbinieku skaitu, uz ko “Ozolnieku KSDU” valdes priekšsēdētājs Rihards Zakrepskis oponēja, ka katlumājās ir nodrošināts optimāls darbinieku skaits.

Kāda iedzīvotāja sapulces laikā arī pauda viedokli, ka daļa renovēto daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju Ozolniekos, nespējot apmaksāt rēķinus par saņemto siltumenerģiju, noslēgs siltuma padevi savā dzīvoklī, un mājas sāks pelēt, jo līdzīga pieredze jau piedzīvota kādā mājā pagājušajā apkures sezonā.

Jau vēstīts, ka šodien SPRK Ozolniekos rīkoja uzklausīšanas sanāksmi par iecerēto apkures tarifa palielinājumu.

Plānots, ka 2018.gada pirmajā pusē Ozolnieku novadā par 41% pieaugs siltumenerģijas tarifs, sasniedzot 67,02 eiro par kilovatstundu. Šoruden par apkuri vietējie iedzīvotāji maksā 47,62 eiro par kilovatstundu.

Iepriekš komunālajā uzņēmumā skaidroja, ka 2008.gada apstiprinātais siltumapgādes pakalpojuma tarifs bija spēkā līdz 2017.gada 1.aprīlim, līdz ar to uzņēmumam šogad ir jāizstrādā un jāapstiprina jauns tarifs. Jaunais tarifs izstrādāts, ņemot vērā gadu gaitā radušās izmaiņas tarifu veidojošajās komponentēs un jaunās šķeldas katlu mājas siltumenerģijas ražošanas izmaksas, kā to paredz katlu mājas būvniecībai piesaistītā Eiropas Savienības fondu finansējuma apguves noteikumi.

“Ozolnieku KSDU” norāda, ka ir samazinājies valsts atbalsts elektrības ražošanai koģenerācijā, būtiski pieaugušas ražošanas procesā izmantotās elektroenerģijas izmaksas, darba algu un administratīvo izmaksu slogs. Tāpat arī daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku renovācijas procesā iegūtā siltumenerģijas ekonomija un pēdējo gados piedzīvotās siltās ziemas ir samazinājušas pārdotās siltumenerģijas apjomu, līdz ar ko fiksētās izmaksas, piemēram, iekārtu uzturēšana un nolietojums, darba algas, apdrošināšana, ir jādala uz mazāku pārdotās enerģijas daudzumu. Lai atjaunotu pārdotās siltumenerģijas apjomu, Ozolnieku ciema centralizētajai apkures sistēmai tika pieslēgti jauni patērētāji, tomēr šie pasākumi ir būtiski palielinājuši izdevumus pamatlīdzekļu nolietojumam un bankas kredītu apkalpošanai.


FOTO: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 14

hmm

Lielā bļaušana ir tāpēc, ka tik milzīgs pieaugums tarifam (visticamāk objektīvs). Es nesaprotu kāpēc iepriekšējais 10. gadus netika mainīts.

pirms gada, 2017.10.30 18:02

Tapēc ka

10 gadus Ozolnieku novadu pārvaldīja fašisti un garīgi atpalikuši nacisti ar lauciniekiem raksturīgu zagšanas kāri.

pirms gada, 2017.10.30 18:29

es pats

Tāpēc ,ka tagad būs jāuztur divas katlumājas. Vecā,kura lieliski tiek galā ar savu uzdevumu,bet nepieciešams remonts un jaunā,neadekvāti jaudīgā ,kura nevienam nav vajadzīga.Pat ūdeni vasarā nav spējīga uzsildīt,jeb lielākoties netiks darbināta.

pirms gada, 2017.10.30 18:46

Tironis

Ja par objektīvu iemeslu var saukt muļķību vai nekompetenci, tad hmm ir taisnība.
Bet uzbūvēt šķeldas katlumāju par miljoniem, kuru nevar ieslēgt vasarā un pat oktobrī, to pareizāk būtu saukt par naudas izšķērdību, ko nāksies apmaksāt iedzīvotājiem. Jo rezultātā naksies vasarā kurināt ar dārgo gāzi un uzturēt divas katlumājas, vienas vietā.

pirms gada, 2017.10.30 19:03

zzs

Vai pa visiem kopā varam atcerēties tos kuri lēmumu par šķeldas katlu mājas būvniecību pieņēma?

pirms gada, 2017.10.30 21:48

šķelda

Lēmums esot pieēnmts 2012.-2013. gadā, tā teica SKDU pašreizējais priekšnieks

pirms gada, 2017.10.31 06:26

mēslu dakša

Kāpēc iedzīvotāji neuzdeva jautājumus klāt esošajam Pēterim Veļeckim, kurš ir tieši atbildīgs par dārgās un nevienam nevajadzīgās katlumājas būvniecību?!!! ZZS mafija ar Māri Aināru, Veļecki, Leci, Rozīti, Baranovski un viņu pakalpiņiem gandrīz 30 gadus laupīja Ozolniekos, bet tie paši, kas tā bļāva sapulcē, tie arī par viņiem vienmēr balsoja! Lielais jautājumu uzdevējs Mārtiņš Prīsis ir tieši atbildīgs par milzīgo brāķi un pārmaksām māju siltināšanā, kad pats vadīja OKSDU!!! Atveriet beidzot acis un apskatieties uz saviem "varoņiem" kā Veļeckis, Počs, Prīsis, M.Ainārs un kompānija!

pirms gada, 2017.10.31 07:11

Tas pats Jānis

Ozolniekos nav daudz cilvēku, kas spēj paskatīties un padomāt, kas un kā. Te ir Rīgas guļamvagons un penšu patvērums, kura iemītnieki vēlēšanas uztver kā joku vai sociālo eksperimentu.
Bet ir viens pluss - atšķirībā no Jelgavas, kaut kādā brīnumainā veidā Ozolniekiem izdevās izmēst ZZS no domes.

pirms gada, 2017.10.31 09:26

lkj

tam pašam Jānim!
Jāni, nav glīti tā izteikties par cilvēkiem ( penšu patvērums), kas strādāja uzņēmumos, kuri uzcēla Ozolniekus. Tu laikam esi nesens ienācējs bez lielas vietas pieder;ibas

pirms gada, 2017.10.31 11:11

iedzīvotāja

Vēl ilgi dzirdēsim Pētera Veļecka "darbu" atbalsi. Galvenais lai esošajai valdībai pietiktu gudrības izrullēt situāciju. Tas ir šausmīgi, ka Tu, mirstīgais, paliec par ķīlnieku, kāda bezatbildīga rīcības dēļ! Kādreiz mēs Latvijā bijām vieni no labākiem, daudzi vēlējās te dzīvot! Tagad dzīves dārdzība pielīdzināma Jūrmalai! Arī infrastruktūra un dažu vadošo attieksme, apšaubāma!!! Vai tik tiešām vadošos amatos nevar iecelt Ozolnieku cilvēku, lai zin kam ikdienā acīs ieskatīties?

pirms gada, 2017.10.31 13:45

idiotisma konkurss

Nevis gada cilvēks Ozolniekos ir jāmeklē, bet lielākais idiotisma balvas saņēmējs.
Šķeldas katlu mājas projekta autori, bīdītāji un deputāti, kuri to visu apstiprināja ir godam nopelnījuši.

pirms gada, 2017.10.31 08:39

ozo

Vai taisnība ,ka toreiz kad pieslēdza dabas gāzi tika noslēgts ilgtermiņa līgums ar Latvijas gāzi kura ietvaros apņemas tik un tik gadus iepirkt dabasgāzi noteiktā apjomā ,ja nē soda snkcijas

pirms gada, 2017.10.31 12:27

LG

Muļķības, saistībā ar gāzes tirgus atvēršanu līgumi bija jāpārslēdz.
LG ir 8 gāzes lietotāju grupas, katrai sava cena. Ja izkrīti no grupas, tad notiek pārrēķins.

pirms gada, 2017.10.31 12:43

Vietējās ziņas