Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

SPKC: Saslimšanā ar salmonelozi Svētes pamatskolā tomēr vainojams ēdinātājs 7

“Zemgales Ziņas” saņēmušas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) oficiālo slēdzienu par salmonelozes uzliesmojumu 2018. gada decembrī Jelgavas novada Svētes pamatskolā. Lai gan sākotnēji skolas vadība, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) un Jelgavas novada pašvaldība apgalvoja, ka bērnu saslimšanā nav vainojams skolas ēdināšanas uzņēmums zemnieku saimniecība “Ziediņi”, SPKC atzinums liecina par pretējo. Zemnieku saimniecībai “Ziediņi” par higiēnas prasību pārkāpumu PVD piemērojis 250 eiro naudas sodu.

Uzliesmojumā reģistrēti 28 saslimušie


SPKC raksta, ka no pagājušā gada 3. decembra līdz šā gada 4. janvārim reģistrēts Salmonella Enteritidis izraisīts uzliesmojums ar 28 oficiāli reģistrētiem saslimšanas gadījumiem. Kopā reģistrēti 27 inficēšanās gadījumi bērniem no skolas pirmsskolas izglītības grupām un viens sekundārais inficēšanās gadījums ģimenē. 

No 28 salmonelozes gadījumiem 57 procentos bērniem bija akūtas zarnu infekcijas pazīmes, bet 43 procentos akūtas zarnu infekcijas pazīmes netika konstatētas, un tie tika atklāti, veicot kontaktpersonu laboratorisko pārbaudi.

Veicot saslimušo bērnu vecāku aptauju, noskaidrots, ka pirmajiem saslimušajiem slimības simptomi parādījušies 24. novembrī. Tas nozīmē, ka inficēšanās, visticamāk, notikusi 23. novembrī un, iespējams, arī vēlāk atkārtoti, par ko liecina slimības simptomi dažiem saslimušajiem ilgākā laika periodā (vairāk par vienu infekcijas inkubācijas periodu), slēdzienā atzīst SPKC.

Salmonellas atsevišķās porcijās vai virtuves inventārā


“Pakāpeniskā salmonelozes uzliesmojuma attīstība (ne visi bērni saslimuši vienlaikus un smagi), visticamāk, ir saistīta ar to, ka skolā gatavotie ēdieni bija kontaminēti ar salmonellām fragmentāri (piemēram, atsevišķas porcijas vai ēdienu daļas, kas nebija pietiekami termiski apstrādātas) un nelielā daudzumā”, uzskata SPKC. 

Visu rakstu lasiet 7. februāra “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 7

AĻONA

PVD vajadzētu aktīvāk strādāt pārbaudot skolas ēdnīcas. Jelgavas 6. vidusskolā jau mēnesi car virtuvi staigā strādnieki, kas veic ceļa remonta darbus turpat līdzās, savās netītajās drēbēs. Un visus tas apmierina, gan virtuves darbinieces, kam papildus piļņa, gan skolas vadību kas ēd pie blakus galdiņa un pat nedomā aizrādīt par sanitāro normu pārkāpšanu.

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.07 19:24

Mjā

Kad notika saslimšana,tad skolas vadība,pvd,pašvaldība apgalvoja,ka ēdināšanas uzņēmums nav vainojams saslimšanā.Kādēļ tie centās skolniekus uztaisīt par vainīgiem un piesegt zemnieku saimniecību?Kā apnikusies šī izvairīšanās no atbildības un melošana.

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.07 19:39

Mamma

Kauna nav, indē bērnus nost! Man te zāles jāpērk, ārstam par konsultāciju jāmaksā, par tām pašām pusdienām vēl jāmaksā un vēl jāklausās pārmetumi,ka es slimu bērnu esmu uz b.d. laidusi (nezinot,ka tur tāda zaraza plosās), kamēr virtuves vecenes dzīvo cepures kuldamas. Cep pusgatavas zivis un gaļas un izbaro mazajiem, lai tie nabadziņi pārstsādā un saslimst..

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.08 09:57

Dārta

Pašvaldības pārstāve pirmā apgalvoja,ka ēdinātājs nav vainojams - tad lai tā gudrā runātāja iet um pamielojas ar pusdienām, diez vai būs laimīga uz divām nedēļām skrejamo noķert, nezinot, kas tam par iemeslu!

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.08 10:02

Inese

Kāds jau bija jāatrod par vainigu. Virtuvē strādā atbildīgi un čakli ļaudis. Un garšigi gatavo.

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.09 21:36

SnapTest.LV

Ātrie Salmonella, Listeria, u.c. mikrobu, kā arī vispārīgās higiēnas ātrie testi ēdinātajiem un pārtikas aprites uzņēmumiem iegādājami pie SnapTest.LV, SIA!

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.11 11:26

Vietējās ziņas