Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spriež, kā vairot galdnieka profesijas prestižu (ar foto) 3

Klātesot pedagogiem, uzņēmējiem un pilsētas vadībai, Rietumzemgales profesionālās izglītības kompetences centrā «Jelgavas Amatniecības vidusskola» otrdien notika diskusija. Nozares pārstāvji tajā sprieda, kā labāk sagatavot kokizstrādājumu izgatavošanas speciālistus un popularizēt specialitāti.

Domājot par reģiona attīstību, lielu lomu līdzās mašīnbūvei un metālapstrādei, pārtikas ražošanai, būvniecībai un informāciju tehnoloģijām Zemgalē spēlē arī galdniecība. Tāpēc svarīgi šajā nozarē sagatavot pēc iespējas labākus speciālistus, un šajā procesā neiztikt bez ciešas sadarbības ar darba devējiem, sprieda diskusijas dalībnieki. Lai to nodrošinātu, valstī izveidota Kokrūpniecības nozares ekspertu padome, kuras uzdevums ir izpētīt nozari, noteikt nepieciešamās pamatprofesijas, apmācāmo skaitu, izglītības iestāžu tīklu, kvalifikācijas prasības un prakses iespējas. Padomes pārstāvis Jānis Mārciņš teic, ka darba tirgum atbilstošu profesiju standartu un kvalifikācijas prasību izstrāde norisināsies šajā un 2013. gadā. Tas gan nenozīmē, ka skolas nevar ātrāk piedāvāt kādu jaunu specialitāti. Piemēram, darba tirgū pieprasītās meža mašīnu operatora specialitātes programma Ogres Valsts tehnikumā tapa pusgada laikā.Jelgavas Amatniecības vidusskolā patlaban tiek sagatavoti mēbeļu galdnieki. Nozares uzņēmējiem diskusijas laikā neradās konkrēti priekšlikumi, kādus vēl kokapstrādes speciālistus izglītības iestādē varētu apmācīt. Viņu galvenā prasība bija, lai profesionālās skolas absolventiem būtu stipra pamatzināšanu bāze.Tāpat diskusijas dalībnieki vienojās, ka nepieciešami pasākumi, lai vairotu profesijas prestižu. Aģentūra «Kultūra» informē, ka Jelgavā plānots koka skulptūru simpozijs, kura laikā mākslinieki izgatavotu un novietotu savas skulptūras ar praktisku ievirzi pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs. Kā palīgus procesā varētu iesaistīt skolēnus.   Klātesošie tāpat bija gatavi strādāt darba grupā, lai tuvākajā laikā Jelgavā noorganizētu kokapstrādes dienu. Paredzētas arī skolēnu ekskursijas un semināri nozares uzņēmumos un citi pasākumi. Plašāk par iecerēm lasiet ceturtdien, laikrakstā «Zemgales Ziņas».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nu idinam jabut,lai saja valsti pie sim cenam pa 400 stradatu.Tas nekas nav.

pirms 6 gadiem, 2012.01.25 10:09

Resnais

Tik daudz nesaņem pat sabiedrisko attiecību speciālists novada Domē, bet nu, par sabeigtām plaušām lakotavā es pat par 400 nestrādātu.

pirms 6 gadiem, 2012.01.25 09:20

vik1..

es iesu ja bus oficiāla visa alga - apmeram 400 uz rokas (maku labi montet, zaget limet un vēl ari lakot varu!)

pirms 6 gadiem, 2012.01.24 23:14

Vietējās ziņas