Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Strādājam savā režīmā” 16

Lai gan ir pašvaldības, kas neatbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rosināto administratīvi teritoriālo reformu, kurā 119 administratīvās teritorijas tiktu reorganizētas par 36, valdība otrdien pieņēma lēmumu ļaut ministrijai turpināt nepieciešamos darbus reformas īstenošanā. Tai skaitā reforma paredz izveidot Jelgavas novadu ar Jelgavu kā administratīvo centru, teritorijā iekļaujot arī pašreizējo Ozolnieku novadu. Savukārt kaimiņos plānots likvidēt yagadējo Tērvetes novadu, iekļaujot to Dobeles novadā (ar Dobeli kā administratīvo centru).

Tērvetes novadā šis gads rit Tērvetes astoņsimtgades zīmē – tieši pirms astoņiem gadsimtiem Indriķa hronikā pirmo reizi minēts Tērvetes vārds, atgādina novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika. Savukārt cilvēki šo teritoriju apdzīvojuši jau pirms 15 tūkstošiem gadu, nesenajos Zemgaļu svētkos, ko jau daudzus gadus rīko biedrība “Latviešu karavīrs”, zināja stāstīt vietējās senās vēstures pārzinātājs Normunds Jērums, kurš ir arī Tērvetes novada ģerboņa un karoga autors.

Jubilejas zīmē vasarā aizritēja arī novada svētki. Šogad neierastāks bija svētku gājiens – pieminot “Baltijas ceļa” trīsdesmitgadi, novadnieki, sadevušies rokās, izveidoja dzīvo ķēdi, kas stiepās no Tērvetes pilskalna gar Klosterkalnu teju līdz pat estrādei. Savukārt citā pasākumā ikviens bija aicināts atbilstoši savām spējām izbraukt, izskriet vai izsoļot Tērvetes pagastu un būt lieciniekam, kā pa astoņiem simboliskiem ceļiem vienuviet sanāk pasākuma dalībnieki, no katras puses atnesot vienu burtu, lai beigās kopā izveidotos “Tērvetei 800”.

Liela dzimšanas dienas dāvana iedzīvotājiem un ikvienam, kurš brauks cauri novadam, noteikti būs arī atjaunotais ceļš, kas no Tērvetes ved līdz pat Lietuvas robežai. D.Reinika, ar kuru tikāmies vēl pirms valdības lēmuma atbalstīt piedāvātās administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, jau sarunas sākumā pauž lepnumu, ka “Tērvetes novads ir spēcīgs lauksaimniecības un tūrisma attīstības jomā. Mums nav pilsētas, bet mums ir savas ekskluzīvās vērtības, kuru nav nevienam citam”.

Daudziem labi zināms Tērvetes dabas parks.

Ir “Latvijas valsts mežu” dabas parks Tērvetē, ar ko ļoti lepojamies, bet Tērvetes vārds izskan vēl arī citās jomās – ūdens, kvass, alus, vīni, maize, zirgi, vīnogas... Tam visam klāt ir arī spēcīgi Tērvetes mājražotāji un amatnieki, kuri apvienojušies kopīgā biedrībā.

Tērvetē ir auglīga zeme, tādēļ tā ir pietiekami dārga, un brīvu zemes gabalu nav. Ja kāds parādās, tam ir liela piekrišana. Pašvaldības zemes arī iet uz atsavināšanu, tās izsolot – brīvas nepaliek, visas tiek izpirktas.

Jau kādu laiku Tērvetē esat pie vadības stūres. Savulaik pagasta pārvaldē, tagad vadāt novada domi.

Pārvaldē biju īsu brīdi. Pie vadības stūres esmu sešus gadus, bet tērvetniece – kopš 1981. gada. Šī ir mana dzīves un darba vieta, kurai esmu sevi atdevusi. Kādreiz liekas, ka jādzīvo mierīgāk – pienāk mirklis, kad šķiet, ka savus spēkus jau sāc izsmelt. Visu laiku atrasties šai režīmā nav viegli. Vadītāja esmu bijusi kopš 1991. gada, kad sāku strādāt par Annas Brigaderes pamatskolas direktori, pēc tam biju Labklājības ministrijas Administratīvā departamenta direktore. Tad bija viens gads Saeimā, un tagad es atkal vadu. Vadītāja darbs izsmeļ. Kā Lauris (dēls Lauris Reiniks – red.) saka, jāizvēdina galva.

Foto: Eva Pričiņa; Visu interviju lasiet 19.septembra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 16

gredzens

Ja katrs mudaks izdomās, ko klausīt un neklausīt, tad jau tāda valdība vispār nav vajadzīga. Tad paši mudaki savā barā izlems, kas ir kas.

pirms 2 mēnešiem, 2019.09.19 11:49

Ott2

Vienam visi klausija padomju laikos.Ko Riga zin kas laukos vajadzigs.

pirms 2 mēnešiem, 2019.09.19 12:45

Kārlis

Ja savā laikā (astoņdesmito gadu beigās) ,,mudaki'' būtu bijuši paklausīgi tā laika valdībai, tad šodienas mudakiem joprojām nebūtu iespējas izpaust savu mudacismu anonīmos komentāros.

pirms 2 mēnešiem, 2019.09.19 14:55

Kārlim

Jums ir taisnība.Tie lamātāji varētu nosaukt,kuri būtu labie pašvaldību vadītāji,ja pašreizējie ir slikti.

pirms mēneša, 2019.09.19 19:51

Lauķis

In vino veritas,bet braškā ir spēks! Nebūs puķu bodes,nebūs kas strādā...

pirms mēneša, 2019.09.19 21:05

to Kārlim

Labi vai slikti, ne tur tā lieta, bet gan iekš tā, ka šo labo un slikto ir stipri par daudz ar stipri un stipri lielāku atalgojumu nekā būtu nepieciešams.

pirms mēneša, 2019.09.20 09:47

Arī Kārlim

Viss var novest pie Rāviņš+Caune+Liepiņš un neviens neko nepīkstēs,jo demokrātiski vēlēti! Katram sava silīte kur paēst un peldēties,bet zem Jelgavas jumta!

pirms mēneša, 2019.09.20 16:19

Ha

Savā laikā pilsētas mērs bija Īvāns,kurš prata tikai apsveikt un ziedus pasniegt.

pirms mēneša, 2019.09.20 18:03

to Arī Kārlim

Es piemēram nebalsoju ne par vienu no šīs trijotnes.Bet rezultāts veidojas no tiem,kuri neiet vēlēt,un no tiem,kuriem viņi patīk vai ir izdevīgi.

pirms mēneša, 2019.09.20 18:15

Par ko

Par ko lai Jelgavā vēlē? Esu pret Rāviņu,bet tos muldoņas no citām partijām...pat negribas klausīties,tāpat kā ZZS. Ko ieteiksiet, braukt uz Īriju.

pirms mēneša, 2019.09.20 18:28

Gunārs Š.

Ja nav par ko, tad tikai par Kapčuhuku no Zaļiniekiem.

pirms mēneša, 2019.09.21 10:56

kotlešģīmis iepļerkšķējās!

ej ar savu zilo peģiku "izvēdināt galvu"! - tu mums esi noriebusies!!!

pirms mēneša, 2019.09.26 22:43

Annas B. pamatsk.

Lai dacīte pastāsta par kājstarpēm, ar kurām artūriņš šai LIKA RAGUS !

pirms mēneša, 2019.10.09 18:39

Sexopatologs

Pārvelkoties no norvēģšova: "PAMATROSIL i BROSIL", - reinikrūtiņas triperis transformējās hlamīdijās jeb sifilisā!?

pirms 14 dienām, 2019.11.04 19:51

Vietējās ziņas