Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sveikti Zemgales reģionālās zinātniski pētniecisko darbu konferences laureāti (FOTO)

Piektdien Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) norisinājās Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konferences posms - Zemgales reģionālā zinātniski pētniecisko darbu konference, kuru sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu organizēja LLU. Konferences noslēgums notika LLU Aulā ar laureātu paziņošanu un sveikšanu.

Jau ziņots, ka skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vērtēšanā un recenziju sagatavošanā februārī tika iesaistīti 38 LLU mācībspēki un zinātnieki, kas sniedza vērtējumu par darbiem.

Zemgales reģiona konferencei izvirzīti darbi sešās dažādās zinātņu nozarēs, kuri LLU mācībspēku vērtējumā ir saņēmuši vismaz 40 punktus, un skolēni varēja ziņot par 178 zinātniski pētnieciskajiem darbiem. Konferences laikā tika vērtēta arī skolēnu uzstāšanās, un tā bija iespēja iegūt papildus punktus kopējā vērtējumā. Laureāti, kuri, konferencei noslēdzoties, saņēma vismaz 80 punktus, tiks tālāk izvirzīti valsts konferencei un saņems tiesības iegūt valsts finansētu studiju vietu LLU studiju programmās ārpus konkursa.

Visvairāk darbu ir sociālajās zinātnēs, kur aizstāvēti 65 pētnieciskie darbi. Otra plašāk pārstāvētā ir Dabaszinātņu nozare, kurā ir 45 darbi, bet humanitāro un mākslas zinātņu nozarē - 42 darbi. Mazāk pārstāvētas – medicīnas un veselības nozare ar 12 darbiem, lauksaimniecības, meža un veterināro zinātņu nozares ar sešiem darbiem un inženierzinātņu nozare ar septiņiem darbiem.

Kopā konferencē piedalījās skolēni no 29 reģiona skolas. Vairāk darbu reģiona konkursam izvirzījušas Jelgavas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, Dobeles Valsts ģimnāzija, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola, Tukuma Raiņa ģimnāzija, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, Pļaviņu novada ģimnāzija, Tukuma 2. vidusskola, Engures vidusskola un Bauskas Valsts ģimnāzija.

Zemgales reģionālā zinātniski pētniecisko darbu konferenci organizē LLU Mūžizglītības centrs, pamatojoties uz 2016. gadā Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra (VISC) un LLU noslēgto sadarbības līgumu par ES struktūrfondu projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" īstenošanu. 

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas