Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētes pamatskola atsāk mācību procesu (papildināta)

Līdz ar skolēnu ziemas brīvlaika noslēgumu, šodien mācību procesu atsāk visas Jelgavas novada izglītības iestādes, tostarp arī Svētes pamatskola. Ar mērķi ierobežot Svētes pamatskolas pirmsskolas audzēkņu vidū izplatījušos salmonelozi,  laikā no 17, decembra līdz jaunajam gadam skolā tika veikta papildu dezinfekcija inventāram un telpām. Izvērtējot slimības profilakses ierobežošanas nolūkos veiktos pasākumus, secināts, ka telpas atbilst visām sanitārajām normām, tāpēc 7.janvārī Svētes pamatskola atsāk pilnu mācību procesu gan pirmsskolā, gan pamatskolā, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa. 

Svētes pamatskolas direktore Inga Jansone uzsver, ka “lēmums pārtraukt mācību procesu jau 17.decembrī bija tālredzīgs, jo, saņemot noslēdzošo informāciju par Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veikto analīžu rezultātiem, atklājās, ka ar salmonelozi saslimušo skaits ir lielāks nekā 15 bērni – kopumā inficējušies 28 audzēkņi, tāpēc jo īpaši svarīgi bija samazināt skolēnu inficēšanās riskus. 

"Skolēnu atrašanās mājās ļāva iestādē veikt papildu dezinfekciju visam inventāram un telpām. Savukārt garajās svētku brīvdienās iestādē tika veikti atkārtoti drošības pasākumi arī pirmsskolas grupās, dezinficējot rotaļlietas, paklājus un gultasveļu. Ņemot vērā paveiktos piesardzības pasākumus, uzskatām, ka izglītības iestādes telpās bērni nevar inficēties ar salmonelozi izraisošajām baktērijām, ja vien tie nenonāk kontaktā ar tiešu baktēriju pārnēsātāju. Visi bērnu vecāki ar “E-klases” starpniecību ir informēti par to, ka 7.janvārī Svētes pamatskola atsāk pilnu mācību procesu un gaida savus audzēkņus, ” stāsta skolas direktore. 

SPKC sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Tetere informē, ka epidemioloģiskā izmeklēšana par bērnu saslimšanu ar salmonelozi Svētes pamatskolā turpinās, nekāda gala rezultātu apkopojuma un secinājumu vēl nav. Tāpat netiek minēts konkrēts saslimušo skaits, jo bērni vēl tiek pārbaudīti.


“Zemgales Ziņas” jau rakstīja, ka decembra sākumā Svētes pamatskolā konstatēts, ka astoņi bērni saslimuši ar salmonelozi. Pārtikas veterinārais dienests un SPKC sniedza savus ieteikumus slimības izplatības ierobežošanai, bet nepieprasīja Svētes pamatskolas darba pārtraukšanu. Lēmumu - pārtraukt mācību procesu pamatskolas klasēs,  pieņēma skolas vadība kopā ar Jelgavas novada Izglītības pārvaldi.

 

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas