Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Talcinieki ne tikai tīrīja un stādīja, bet arī izlika putnu būrīšus (FOTO) 2

Saulainajā sestdienas rītā un pirmspusdienā daudzviet Jelgavā redzēja talciniekus.

Pat Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīri, izmantojot brīvo laiku, kad nav neviena izsaukuma, ņēmās ravēt Dobeles ielas apstādījumus. Savukārt Raiņa ielā pie sociālās mājas talkoja tās iemītnieki sociālās aprūpētājas Mārītes Skujas vadībā.

Talcinieki rosījās arī Pārlielupē. Kronvalda ielas 5. mājas pilnvarnieks Aivars Āboliņš teica, ka savu talku nav nekur reģistrējis. Vienkārši rīta vingrošanas vietā divas ģimenes ņēmušās apstādījumos mājas priekšā uzbērt melnzemi, kas palika pāri no mēneša sākumā rīkotās talkas, un tur iesēt zālīti.

Pie Valdekas pils talkoja Jehovas liecinieku draudze. Talcinieki atzina, ka šogad drazu ir mazāk, tomēr vairāki maisi bija pilni. Talkas koordinators uzņēmuma «Zemgales eko» valdes loceklis Aleksejs Jankovskis atzīst, ka pilsētā talkoja 1800 jelgavnieku. Pašvaldības sarūpēto 4300 maisu pieticis, taču atdoti pēdējie.

Ilggadējais Lielās talkas koordinators Ozolnieku novadā izpilddirektora vietnieks Aivars Strods stāsta, ka atsaucība nav mazinājusies un varētu būt, ka talkā būs piedalījušies ap tūkstoti novada iedzīvotāju. Vieni no pēdējiem talkošanu pabeidza Misas un Iecavas upes tīrītāji, kas brauca ar laivām.

Starp tīrītājiem un stādītājiem izcēlās pirmsskolas izglītības iestādes «Pūcīte» darbinieki, kas talkas dienā Veselības takā uzstādīja paštaisītus putnu būrīšus. «Ikdienā uz veselības taku vedu pastaigāties bērnus un ievēroju, ka tur nav putnu būrīšu. Tagad būs,» sacīja audzinātāja Renāte Kalniņa.

Jelgavas novadā talkoja visās iepriekš nolemtajās vietās, tai skaitā talkotāji kopā sanāca Vilces pagasta Ziedkalnē. Pašvaldības darbinieki padomju laiku raķešu bāzē Tīsos stādīja priedes.


 

Foto: Maksims Šaldajevs un Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

hmm...

Viss ir jauki, žēl tikai, ka maisu aptrūkās.Nu jā-kādam palika pāri, bet kādam pietrūka.
Mūsu talkas atbildīgais stāstīja, ka viņam sākumā vispār teikts, ka ar maisiem un cimdiem ir problēma.
Nu ok-cimdi mums daudz maz pašiem bija un maisus beigās dabūjām, bet lai pilnībā sakoptu Lielupes krastu, kur atbraucēji samet pat būvgružus, mums vienalga maisu aptrūkās ar visu to, ka maisus pieveda vēl.
Rezultāts: 70.maisi un divas lielas kaudzes ar drazu, kas nelīda maisos + teritorijas daļa, kas palika nesakopta.

pirms 2 gadiem, 2016.04.25 08:32

Vietējās ziņas