Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tehniskās fakultātes dekāns no septembra atkal būs Vārtukapteinis 4

Par LLU Tehniskās fakultātes (TF) jauno dekānu, kurš pienākumus sāks pildīt no 2012.gada rudens semestra, ievēlēts profesors Kaspars Vārtukapteinis, kurš TF strādā no 1974.gada, ir bijis arī fakultātes vadītājs.

«Vēlos saglabāt visu pozitīvo, kas fakultātē ir attīstīts gan pēdējo gadu, gan pēdējo desmitgažu laikā – iekrāto akadēmisko un zinātnisko potenciālu. Tāpat augstu vērtēju attiecības kā kolēģu starpā, tā arī kolēģu saskarē ar studentiem un otrādi,» augstskolas portālam pēc ievēlēšanas atzina K.Vārtukapteinis.Viņš norādīja, ka nav iespējams izdalīt kādu prioritāti, jo jāattīsta ir visas jomas: «Īpaši bīstami ir ar demogrāfisko bedri saistītie draudi, kas tuvākajos gados varētu būt galvenais dzinulis. Šis jautājums liks pakārtot visas attīstības lietas, lai izdzīvotu jaunajos konkurences apstākļos, lai attīstītu sevi un virzītu uz priekšu.» Kā vienu no attīstības scenārijiem «bedres» pārvarēšanai K.Vārtukapteinis cer attīstīt dažādas tālākizglītības iespējas, kas būtu saistošas līdz šim maz apgūtai cilvēku grupai – strādājošajiem. «Fakultātei ir jāpiesaista dažāda veida studējošie, piemēram, tādi, kas vēlas paaugstināt kvalifikāciju, pārkvalificēties vai «spēka gados» uzlabot savas prasmes kādā jomā – šādā veidā ne vien pārvarēsim demogrāfisko krīzi, bet arī uzlabosim fakultātes daudzveidību,» komentē nākamais dekāns.K.Vārtukapteinis ir Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, Latvijas Lauksaimniecības inženieru biedrības prezidents, Latvijas Transporta attīstības un izglītības asociācijas prezidija loceklis, LZA Terminoloģijas komisijas Plēnuma loceklis, atzīts Latvijas eksperts lauksaimniecības tehnikas jomā, Valsts aģentūras «Latvijas lauksaimniecības muzejs» Padomes loceklis, LLU Lauksaimniecības nozares Lauksaimniecības inženierzinātnes apakšnozares un Hidroinženierzinātnes nozares profesoru padomes loceklis, Latvijas Universitātes rakstu krājuma Zinātņu vēsture un muzejniecība redakcijas kolēģijas loceklis, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnisko rakstu krājuma sērijas Zinātņu vēsture redakcijas kolēģijas loceklis, starptautiskā zinātniskā žurnāla «Agricultural Engineering Magazine» redkolēģijas loceklis, atgādina augstskolas portāls.LLU viņš ieņēmis dažādus amatus – bijis zinātniskais līdzstrādnieks, docents, Lauksaimniecības mehanizācijas fakultātes dekāna vietnieks un ilggadējs Tehniskās fakultātes dekāns, LLU Konventa priekšsēža vietnieks. Pašlaik ir Lauksaimniecības tehnikas institūta profesors un LLU Senāta priekšsēža vietnieks.Esot TF dekāna amatā (no 1991.gada 20.februāra līdz 2007.gada 31.augustam), K.Vārtukapteinis bija fakultātes stratēģiskais un taktiskais līderis. Visprecīzāk profesoru raksturo viņa teiciens – «fakultāte ir mana baznīca», raksta llu.lv. Viņa vadībā izstrādātas un TF ieviestas vairākas jaunas studiju programmas, kā arī renovēts fakultātes mācību korpuss. Profesors pats aizrautīgi iesaistījies un mudinājis arī kolēģus veicināt Eiropas Sociālā fonda un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļu piesaisti fakultātes un tās struktūrvienību studiju satura modernizēšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

students

Cik tad var? Jaunajiem jābrauc uz ārzemēm,bet pensionāri atsēž! Kā jau viss pie mums otrādāk!?

pirms 6 gadiem, 2012.04.26 10:40

ak, vai!

Vienā vietā iesēdēties līdz sirmam vecmam ir kaitīgi ne tikai pašam, bet tiem, kuru dzīvi iesoaido! Jaunajiem vajadzētu dot vietu!

pirms 6 gadiem, 2012.04.25 11:34

micro

Pirms kādiem 2 gadiem es TF interesējos par mācībām ne dienas laikā, jo strādāju un ir ģimene. Diemžēl jāatzīst, ka tādu kā es ir ļoti maz, tāpēc mācībspēkiem vienkārši nav nekādu interešu un finansiāla pamata strādāt, piemēram, darbadienu vakaros un brīvdienās.

TF un visa LLU iegūtu, ja tā attīstītu laboratorijas, kurās būtu pieejami sakarīgi darbagaldi un instrumenti, un, pats svarīgākais, ka tās būtu pieejamas 24 stundas diennaktī un visas dienas. Vismaz man tas būtu ļoti liels iemesls pārdomāt atkal iespēju sākt mācīties TF.

Tālākizglītība kāda tā ir pašreizējā formā ... ēēē ... paldies, nē. Papīri man mājās arī tā pietiek.

Tā kā šīs mācības man būtu par maksu un maksātu tādu cenu kādu prasa TF, tad man arī ir attiecīgas prasības pret saturu, mācībspēkiem, laboratorijām. Šis mācību process jau vairs nav dēļ papīra - man ir konkrēti jautājumi, konkrētas problēmas, kuras es vēlētos atrsināt studējot TF.

Pats interesantākais, ka tālākizglītībai ir jākonkurē ar visā internetā pieejamiem resursiem. Ja tā būs sliktāka, tad: "kāda jēga, ja to visu pats var apgūt mājās, par velti un sev vēlamā laikā?"

pirms 6 gadiem, 2012.04.25 09:27

Vietējās ziņas