Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tieslietu ministrs Jelgavā ar reģiona tiesu vadību pārrunā arī sistēmas problēmas 2

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK) šodien saistībā ar jauno tiesas sēžu zāles aprīkojumu Zemgales apgabaltiesā tikās ar apgabaltiesas un Jelgavas tiesas priekšsēdētājiem un arī pārrunāja tiesu noslodzes un atalgojuma problēmas.

Tieslietu ministra preses sekretāre Līga Ādamsone aģentūru LETA informēja, ka Bērziņš šodien pēc projekta «Tiesu modernizācija Latvijā» prezentācijas tikās ar Zemgales apgabaltiesas priekšsēdētāju Ingunu Preisu un Jelgavas tiesas priekšsēdētāju Albertu Kokinu, lai pārrunātu tiesas procesu gaitu minētajās tiesās, kā arī uzklausītu priekšsēdētāju domas par procesu efektivizācijas pasākumu ieviešanas sekmēm.Ministrs informēja par veiktajiem grozījumiem procesuālajos likumos tiesu procesu efektivizācijas sakarā un par iecerēto pasākumu kopumu tiesu noslodzes izlīdzināšanai.Gaidis Bērziņš ar priekšsēdētājiem pārrunāja tiesu darbinieku zemo atalgojuma līmeni un diskusijā meklēja risinājumus šai problēmai, informēja Ādamsone.Kā ziņots, šodien ministrs darba vizītē apmeklēs Zemgales apgabaltiesu, lai pārliecinātos, kā darbojas tiesas sēžu zāles jaunais skaņu ieraksta un videokonferences aprīkojums.Šāds aprīkojums Latvijas tiesās tiek uzstādīts, īstenojot Latvijas un Šveices sadarbības programmas individuālo projektu «Tiesu modernizācija Latvijā», kas tika sākts 2009.gadā.Paredzēts, ka videokonferenču un skaņas ieraksta iekārtu ieviešana tiesu darbā padarīs procesus ātrākus, ērtākus, pieejamākus un ekonomiskākus.Mūsdienīgās tehniskās iespējas varēs izmantot gadījumos, kad lietas dalībnieks nespēs ierasties tiesā, piemēram, atrodoties ārstniecības iestādē, mājas arestā, citā pilsētā vai valstī.Tāpat videokonferences sistēmas izmantošana ļaus nekonvojēt uz tiesas sēdēm apsūdzētos no cietuma, jo arī cietumi būs aprīkoti ar videokonferences iekārtām.Savukārt tiesas sēžu zāļu aprīkošana ar skaņu ieraksta aparatūru ļaus ierakstīt tiesas sēžu norisi, tā padarot ērtāku un kvalitatīvāku to protokolēšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

cietušais.

Lai neaizmist arī administratīvo tiesu namu apmeklēt,tur arī nepieciešams ierakstīt tiesu sēdes.

pirms 6 gadiem, 2012.06.01 08:02

Vietējās ziņas