Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Traktordienas apmeklējuši vairāk nekā deviņi tūkstoši interesentu (FOTO) 2

Ikgadējais pasākums “Traktordiena”, kurš šogad norisinājās jau devīto reizi Bauskas novada Dāviņu pagasta zemnieku saimniecībā “Eriņi”, divās dienās pulcējis deviņus ar pusi tūkstošus apmeklētāju, informē organizatoru pārstāve Kristīne Toma.

Traktordienās piedalījās 110 lauksaimniecības uzņēmumu un organizāciju. Šogad pirmo reizi pasākumā tika rīkota “Agrovīzija Latvija 2018” – izmēģinājumu laukumos ziemas rapši un kvieši bija iesēti jau rudenī, pavasara izmēģinājumu lauciņus papildināja arī vasaras kvieši, tādējādi lauksaimniekiem bija iespēja izvērtēt, kā sadīguši augi, iztaujāt speciālistus par šķirņu īpašībām, sēšanas tehnoloģijām un izmantotajiem augu aizsardzības līdzekļiem.

Vislielāko interesi šogad lauksaimnieki izrādīja par tehnoloģijām gan tehnikas, gan arī minerālmēslojuma, graudaugu un augu aizsardzības jomā, stāsta fonda “Latvijas lauksaimniecības attīstībai” valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš. “Latvijā ir kopumā ap diviem tūkstošiem vidējo un lielo saimniecību, tāpēc par pasākuma apmeklējumu esam gandarīti. Šī brīža aktualitāte, par ko lauksaimnieki interesējas visvairāk, ir tehnoloģijas visās jomās, tas ir, tehnikas sasniegumi, kā arī jaunākās tehnoloģijas augkopībā. Ņemot vērā Latvijas mainīgos klimata apstākļus, lauksaimniekiem, lai tie izdzīvotu, jāspēj būt inovatīviem un aktīvi jāseko līdzi norisēm nozarē,” uzsver R.Krastiņš.

Lauksaimniekiem bija iespēja vērot tehnikas demo braucienus reālos apstākļos uz lauka un jaudīgākos traktorus sacensībās, velkot piekabes pret kalnu – šogad pirmo gadu sacentās ne tikai tehnikas izplatītāji, bet arī paši lauksaimnieki ar saviem spēkratiem. Tāpat šogad pirmo reizi pasākumā notika jauniešu specializēto izglītības iestāžu sacensības četrās disciplīnās lauksaimniecības tehnikas vadīšanā. “Lauksaimniekiem šobrīd ļoti pietrūkst kvalificētu speciālistu, tāpēc jauniešu iesaisti nozares aktivitātēs uzskatām par īpaši būtisku,” tā R.Krastiņš.

Kā atzīst “Baltic Agro” Jelgavas servisa centra vadītājs Egils Sviķis, šogad Traktordienas bija īpaši plaši apmeklētas: “Bija ieradušies gan lielie lauksaimnieki, gan arī mazākie zemnieki, pārsvarā visi ar ģimenēm. Lauksaimnieku lielākais satraukums pašlaik ir par ekstremālajiem laika apstākļiem – sausumu. Ja Vidzemē, Latgalē un Zemgalē vēl ir cerības uz kādu ražu, tad Kurzemē situācija ir visdramatiskākā. Zemnieki skatījās “Agrovīzijas” izmēģinājumu lauciņus un iztaujāja speciālistus, vai ir vēl kas labojams. Pierādījās – ja lauki ir rūpīgi mēsloti pirms sējas, īpaši ar organisko mēslojumu, tad arī kultūraugi tur ir dzīvotspējīgāki pat šinī sausumā. Tas, ko vienmēr sakām, – jo augi veselīgāki, jo tie vieglāk pārcieš nelabvēlīgus laika apstākļus.”

Citas galvassāpes lauksaimniekiem šajā sezonā sagādā kukaiņi. Kā stāsta “Baltic Agro” pārstāvis, “to šobrīd ir pāru pārēm. Tātad nepieciešama insekticīdu lietošana, bet atkal ir jāizvērtē, kur tas ir izdevīgi un kur to darīt vairs neatmaksāsies. Jāmiglo noteikti pupas, ziemas kvieši, bet par vāji sadīgušajiem un nīkulīgajiem vasarājiem ir jāpadomā – iespējams, daudzviet tos glābt vairs nav rentabli”.

Kā uzsver R.Krastiņš, šobrīd ir izkristalizējies, ka būtiska ir arī sadarbība ar militārajām organizācijām, jo Nacionālie bruņotie spēki redz iespēju sadarbībai ar lauksaimniekiem zemes platību īrei militārajiem demonstrējumiem un apmācībām, savukārt lauksaimnieki varētu kompensēt dažādu apstākļu dēļ radušos ražas zaudējumus. Tas izskaidro NBS un NATO militāro spēku dalību Traktordienās, turklāt NATO dalība šogad ir jaunums.

Pasākumu “Traktordiena” rīko nodibinājums “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” sadarbībā ar partneriem – zemnieku saimniecību “Eriņi”, Zemkopības ministriju, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, LLU un Nacionāliem bruņotiem spēkiem.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 2

latvietis

domājams ka lielākoties tie intresanti ir no leišzemes

pirms 9 mēnešiem, 2018.06.23 08:13

tiešām bija?

žēl, ka nebija nekādas reklāmas pirms pasākuma (vismaz zz.lv nebija)

pirms 9 mēnešiem, 2018.06.24 09:08

Vietējās ziņas