Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trīs reizes pa tukšo tiesnese piedāvā mierizlīgumu 4

Izskatot Zaļenieku pagasta zemnieka Tālivalža Bratkus prasību atzīt īpašuma tiesības uz Aspazijas memoriālajām mājām «Daukšas» un tām piederošajiem 65 hektāriem zemes, Jelgavas tiesas tiesnese Nellija Paņkiva vairākas reizes strīdniekiem jautāja, vai nav iespējams mierizlīgums. Tomēr atbildētāji Jelgavas novada pašvaldības pārstāvji juristi Aldis Jēgers un Dzintars Lagzdiņš no tā atteicās. 
Savukārt prasītāja pārstāvis mierizlīgumam piekrita tikai tādā gadījumā, ja tiek apmierināta prasība par Daukšu īpašumtiesību atzīšanu. Tiesas sēdē attiecības starp prasītāju un atbildētāju veidojās visai saspringti.

Pusstundu ilgajā pārtraukumā pat izcēlās asāka vārdu apmaiņa starp Dz.Lagzdiņu un A.Jēgeru no vienas puses un T.Bratkus advokātu Paulu Makarovu – no otras. P.Makarovs ieteica pirmajiem tikt galā ar savu juridisko pakalpojumu iepirkumu, nevis jaukties lietā, kurā vispār nevajadzētu būt strīdam. Uz to Dz.Lagzdiņš atteica: «Līmenis ideāls!»

Tiesu debatēs A.Jēgers un Dz.Lagzdiņš uzstāja, ka prasītājs maldinājis tiesu, jo nav iesniedzis Zemesgrāmatas tiesneša 2002. gadā izdotos atteikumus nostiprināt Bratkus ģimenes īpašumtiesības uz Daukšām. Tiesnese N.Paņkiva iebilda – ja atbildētājam ir pretenzijas par tiesā iesniegto prasību, tas savus pierādījumus varēja iesniegt jau 14 dienas pirms sēdes. Tomēr A.Jēgera un Dz.Lagzdiņa iesniegtās dokumentu kopijas (minētos Zemesgrāmatas tiesneša atteikumus nostiprināt Daukšu īpašumu Zemesgrāmatā) tiesnese pieņēma.

Savukārt prasītāja pārstāvis advokāts P.Makarovs uzskata – atbildētāja iesniegtajiem dokumentiem lietā nav būtiskas nozīmes, jo īpašuma tiesības tiek pamatotas ar Daukšu izpirkšanas līgumu, kur visa nauda ir samaksāta un kas arī netiek apstrīdēts. 
Pēc tiesas sēdes P.Makarovs «Ziņām» atzina – protams, būtu bijis labāk, ja T.Bratkus jau 2002. gadā būtu tiesā apstrīdējis Zemesgrāmatas tiesneša lēmumu atteikt nostiprināt īpašuma tiesības. «Kaut arī tas netika izdarīts, pašvaldībai nebija pamata vērsties pret Bratkus īpašuma tiesībām, kas balstās uz pirkuma līgumu,» skaidroja P.Makarovs.

Visu rakstu lasiet piektdienas, 4. marta, «Zemgales Ziņās». Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Tauciņš Caune

"Tomēr atbildētāji Jelgavas novada pašvaldības pārstāvji... " Kādi pašvaldības pārstāvji, ja nemaz visa Jelgavas novada dome nav vienisprātis par īpašuma atpirkšanu.

pirms 2 gadiem, 2016.03.04 21:08

Gogi

Drīzāk interesanti, kas ir tas pelēkais kardināls, kura labā trek nais tā svīst tās 600 000 EUR vērtās zemes dēļ.
Vai pierobežnieks Kapcjuhs, vai tomēr Cīruļu bars?

pirms 2 gadiem, 2016.03.05 08:17

Tauciņš Caune

Cīruļiem diez vai, Bratkusi ir neitrāli pozitīvās attiecībās ar šiem - Oskars Cīrulis (Novada domes deputāts) nobalsoja "pret". Bet par Kapcjuhu es neesmu drošs. Tiesa, viņa augsnes kāre ir liela, bet savā laikā viņš Bratkusu ģimenei ļāva sākt saimniekošanu - prihvatizācijas laikā Kapcjuhs pateica "Lai jau jaunie mēģina" - zinu to no drošiem avotiem. Var tikai spekulēt, vai šis ir pārdomājis, tagad, kad vecums un uzglūnošā nāve ir viņa priekšā - varbūt ambīcijas liek gulties kapā, kā ar mazliet vairāk hektārus apsaimniekojošam čalim, to es nezinu. Katrā ziņā tas ir mazsvarīgi, jo, ja šāds labs zemesgabals - 65 ha - vienā gabalā parādīsies kā pieejams, ir skaidrs, ka gribētāju būs daudz. Zemgalē mūsdienās zemes platību ir jāvāc pa tepiķim - 0,3, 0,5 utt Ha. Tā lielā masa jau sen ir ekspluatācijā.

pirms 2 gadiem, 2016.03.05 16:27

temīda

Staļģenes scenārijs - murgs uz ilgiem gadiem! Staļģenieši jau 6 gadus gaida tiesas lēmumu par Staļģenes centra dzīvojāmām mājam ,liekas ka tiesa vispār nekad nebeigsies!

pirms 2 gadiem, 2016.03.04 21:16

Vietējās ziņas