Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tūristiem Jelgavā traucē ielu remonti (ar tūrisma sezonas noslēguma semināra foto) 8

Lai gan ārvalstu tūristu šosezon Jelgavā bijis vairāk nekā pērn, kopumā pilsētu apmeklējuši mazāk ciemiņu. Visticamāk, pie vainas bijušas izrakņātās ielas, min tūrisma speciālisti, vienlaikus pauzdami gandarījumu, ka krietni sarosījušies paši jelgavnieki. Piemēram, sezonas jaunumam – ekskursijām gida vadībā, kā arī tūrisma vakariem Sv.Trīsvienības baznīcas tornī bijusi necerēti liela atsaucība.

Šādi secinājumi izskanēja šodien notikušajā Pasaules tūrisma dienai un tūrisma sezonas noslēgumam veltītajā seminārā, kurā piedalījās uzņēmēji, Jelgavas pilsētas, novada un Ozolnieku novada pašvaldību, kā arī Jelgavas Reģionālā tūrisma centra (JRTC) un citi nozares pārstāvji.Lai gan informācija vēl tiek precizēta, arī šosezon visapmeklētāko objektu topa augšgalā bijis Sv.Trīsvienības baznīcas tornis (15 385 apmeklētāji), Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs (9 687), kā arī Jelgavas Pils muzejs (6 650). Jelgavas novadā tūristi visvairāk iecienījuši Ziemassvētku kauju muzeju «Mangaļu» mājās Valgundes pagastā (2 693).JRTC informāciju, ko redzēt un darīt pilsētā un abos novados, taujājuši 1 845 interesenti, kas ir par 387 vairāk nekā pērn. 51 procents no viņiem bijuši ārzemnieki – visvairāk no Lietuvas, Krievijas un Vācijas.«Šī sezona bija pārejas posms no liela pacēluma, kad tika atklāts tornis un darbu sāka tūrisma centrs, uz mierīgāku periodu. Jauno sezonu sagaidām ļoti aktīvu. Arī pilsēta būs sakārtota,» vērtē JRTC Tūrisma informācijas nodaļas vadītāja Vita Kindereviča.  Viņa gan piebilst, ka mierīgais nenozīmējis klusais periods. Veiksmi guvuši vairāki JRTC jaunievedumi – foto orientēšanās sacensības, prezentācijas ekskursijas «Izzini Jelgavu», ekskursijas kopā ar vēsturnieku Andri Tomašūnu pa Lielās ielas arheoloģiskajiem izrakumiem, tūrisma vakari tornī, kā arī pastaigas, izbraukumi ar autobusu vai velosipēdu pa pilsētu gida vadībā. Tajās, piemēram, devušies 749 interesenti.Dažādiem notikumiem bagāta šī tūrisma sezona bijusi arī Ozolnieku un Jelgavas novados. Abās pašvaldībās darbu sākuši tūrisma speciālisti. Ozolnieku novads var lepoties ar jaunu mājas lapu, bet Jelgavas novads – prezentācijas filmiņu un jaunajām identitātes zīmēm buras formā. Tās izvietotas trīs vietās.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

aivis

Kārtējo reizi jau virsrakstā iekļauts negatīvais, nevis izcelts labais! Ir Jelgavai ar ko lepoties un pēc lielajām rekonstrukcijām būs vēl vairāk, bet ja cilvēki turpinās mēģināt saskatīt tikai slikto, tad tas arī viņiem tiks.

pirms 6 gadiem, 2012.09.29 11:53

Ķīlis

Attēlos redzmajiem cilvēkiem ļoti patīkami, inteliģenti sejas vaibsti, kurus var iegūt tikkai LLU.
Dāmām skaist kostīmi, sevišķi man patika blondās kundzes kostīms attēlā Nr.1.

pirms 6 gadiem, 2012.09.29 10:31

vai'g tik rakt

ārprāts, ielas remontē, tūristiem tagad problēmas...tad nu iesaku, kad daudz tūristu domā ieceļot Jelgavā, tūrisma firmai fiksi jāņem lāpstas rokās un jāaizber izrakumi. Kā tūristi ir prom, tā to, ko sastrādāja- atrakt.
Jo ielai jābūt kādreiz kārtībā un nav ko gausties.

pirms 6 gadiem, 2012.09.29 07:41

fakenheims

varu ieteikt vel vienu turismu objektu jelgava -jelgavas tirgus.tadu tirgu laikam vairs neredzes neviena valsti kontingents nodzerusies bomari ar odeklona pudelem un pilnam rokam sadzives atkritumu,spirta sigareti tirgotaji un panikusi zemnieki ar polu tomatiem un gurkiem kurus deve par musejiem, piedevam vel totali pie***u teritoriju ar padomju laiku pussabrukusam budelem pie kuram jutama urinu un fekaliju smarzas un protams ciganu bari kuri megina notirgot kadu svaigi nozagtu telefonu ja un protams vel milas letas mazas kafejnicinas kuras vispar nesaprotamu iemeslu del vel strada laikam jau san epid stacijas sanem kadu kapeiku jo tados apstaklos ka vini taisa est nu lieks pat kara laika pavariem bija galva vismaz cepures un prieksauti nerunajot jau par tam toletes smakam un taukainajam karotem un matiem ediena kas ir ikdiena sajas majigajas iestades.

pirms 6 gadiem, 2012.09.28 22:43

Einārs

Ko labāk - lai tūristi brauc un skatās vēl n-tos gadus uz pilsētas maģistrālās ielas bedrēm, vai lai vienu gadu ir "neapmierināti"??? KO?????

pirms 6 gadiem, 2012.09.28 21:31

Resnais

kopā ar vēsturnieku Andri Tomašūna -- Tomašūnu.. Savējie sauc arī par Tomātu.

Piebildīšu, ka Jelgavas novads vēl var lepoties ar priekšsēdi un eņģeli vienā personā, kā arī labām stirnu vietām.

pirms 6 gadiem, 2012.09.28 20:43

Vietējās ziņas