Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Upēs pārsvarā turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās; pie Staļģenes applūdušas palienes (FOTO)

Sala ietekmē ūdens līmenis Latvijas upēs pārsvarā krītas, bet, atsākoties upju aizsalšanai, iespējamas straujas svārstības, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Ūdens līmenis pēdējās dienās pazeminājies arī Lielupē, palienes applūdušas vairs tikai pie Staļģenes, kur augšpus ledus sastrēguma ūdens līmenis pirmdienas rītā bija aptuveni 70 centimetru virs palieņu applūšanas sliekšņa.

Šonedēļ pārsvarā turpināsies ūdens līmeņa pazemināšanās, bet atsevišķos upju posmos, veidojoties ledus segai un vižņu sablīvējumiem, ūdens līmenis strauji kāps.

Upju atkārtota aizsalšana palielina plūdu risku nākamajā lielajā atkusnī vai pavasarī. Bīstamākā situācija veidosies Daugavas posmā no Līvāniem līdz Pļaviņām, kā arī Lielupē.

Iedzīvotāju evakuācija Jelgavas novada Staļģenē saistībā ar ūdens līmeņa celšanos Lielupē nav bijusi nepieciešama, aģentūru LETA piektdien informēja novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Iedzīvotāji, kuru mājas ir plūdu riska zonā, ir apzināti un informēti par iespēju saņemt operatīvo dienestu un pašvaldības palīdzību, taču tāda nav bijusi nepieciešama. Turklāt arī paši iedzīvotāji, kuri dzīvo upes tuvumā, rēķinās ar plūdu iespējamību, skaidroja D.Kaņepone.

Upes ūdeņi Staļģenē applūdinājuši viena ceļa posmu.

Ledus sastrēguma dēļ ūdens līmenis Lielupē pie Staļģenes piektdienas rītā bija 4,44 metri virs novērojumu stacijas nulles atzīmes jeb 94 centimetri virs palieņu applūšanas sliekšņa.


Foto: Kārlis Ustups (ledus iešana Lielupē ap Staļģeni svētdien)

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas