Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzsāks Svētās Trīsvienības baznīcas torņa ķieģeļu atsegumu konservāciju 3

Kopš torņa rekonstrukcijas ir pagājuši pieci gadi. Lai likvidētu jau esošās laika zoba pēdas un mazinātu turpmāko laikapstākļu ietekmi, šonedēļ tiks uzsākta Svētās Trīsvienības baznīcas torņa ķieģeļu atsegumu konservācija, informē pašvaldībā.
Lai gan, restaurējot torni, ķieģeļu atsegumi tika apstrādāti ar speciālām aizsargvielām, pavisam tos pasargāt no laikapstākļu ietekmes nav iespējams.
Darbus veiks uzņēmums «Rimts», kas pirms pieciem gadiem arī rekonstruēja pašu Svētās Trīsvienības baznīcas torni. Plānots, ka darbi ilgs apmēram divas nedēļas.
1574. gadā pēc Kurzemes un Zemgales hercoga Gotharda (Ketlera) pavēles Jelgavā sāka celt jaunu mūra dievnamu, bet nepabeidza. Būvdarbi atsākās 1592. gadā ar hercoga atraitnes Meklenburgas Annas un pilsētas elites atbalstu. Jauno dievnamu iesvētīja 1615. gada 25. maijā, bet baznīcas zvanu torni pabeidza 1688. gadā. Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīca bija pirmā jaunuzceltā luterāņu mūra baznīca tā laika Eiropā, jo parasti protestanti savai reliģiskajai praksei izmantoja bijušās katoļu baznīcas. 
Otrā pasaules kara laikā baznīca tika nopostīta, un palika tikai tornis. Tā rekonstrukcija tika uzsākta 2009. gada 8. jūnijā. Apmeklētājiem atjaunotais tornis durvis vēra 2010. gada 16. novembrī.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

un

kādā veidā tos senlaiku kieģeļus koservēs ?

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 16:03

Kārlis

Kā jau Jelgavā pieņemts - pašā dārgākajā veidā!

pirms 2 gadiem, 2016.07.10 15:21

Resnais

Apmeklētājiem atjaunotais tornis durvis vēra 2010. gada 16. novembrī.
------------
Jau 2001. gadā tur varēja uzvest meiteni paskatīties uz pilsētu. Pie kam par baltu velti un ar romantiku.

pirms 2 gadiem, 2016.07.10 15:07

Vietējās ziņas