Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts ģimnāzijā priecājas par centralizēto eksāmenu rezultātiem 7

«Esam priecīgi! Nemaz necerējām, ka centralizēto eksāmenu rezultāti būs par 2,3 procentiem labāki nekā pērn. A, B un C līmeņus šogad ieguvuši 86,6 procenti skolēnu,» gandarīta Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece Alda Spirģe. Savukārt valstī kopumā 12. klašu audzēkņi visbiežāk saņēmuši C līmeni, atsaucoties uz Valsts izglītības satura centra (VISC) apkopotajiem datiem, ziņo aģentūra LETA.

Centralizētos eksāmenus Jelgavas Valsts ģimnāzijā šogad kārtoja 128 skolēni. Viņiem obligāti nācās pārbaudīt zināšanas latviešu valodā, matemātikā un angļu valodā. Divus eksāmenus jaunieši varēja izvēlēties.A.Spirģe atklāj, ka vislabāk skolēniem veicies latviešu valodā. A, B, C līmeņus ieguvuši 98 procenti audzēkņu. Angļu valodā šis rezultāts bijis 89, bet visgrūtākajā pārbaudījumā matemātikā – 76 skolēniem. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, pieaudzis visaugstākā novērtējuma saņēmēju skaits. Vislielākais izrāviens noticis matemātikā. Tur A līmeni ieguvuši 12 jaunieši, kas ir par desmit vairāk nekā pērn. Latviešu valodā  vislabāk veicies 28 skolēniem (pērn 20), bet obligāto svešvalodu spīdoši nokārtojuši 19, kas ir par septiņiem vairāk nekā pagājušajā gadā.«Vērtējot D, E un F saņēmēju skaitu, redzam lielas izaugsmes iespējas bioloģijā un fizikā. Tas bija viens no grūtākajiem un apjomīgākajiem pārbaudījumiem, ko gan nenobijās kārtot 16 skolēni. Tomēr izglītības satura centram vajadzētu pārdomāt, kā šo fizikas eksāmenu organizēt, lai tas nebūtu tik komplicēts,» spriež A.Spirģe. Viņa stāsta, ka zemāko E līmeni Jelgavas Valsts ģimnāzijā ieguvuši septiņi skolēni, bet uz D zināšanas novērtētas 56.    Ziņu aģentūra LETA informē, ka visbiežāk C līmeņa vērtējums saņemts, kārtojot eksāmenus angļu valodā, bioloģijā, fizikā, franču valodā, ķīmijā, Latvijas un pasaules vēsturē un vācu valodā. Angļu valodā C līmeņa vērtējumu ieguvuši 25,75 procenti skolēnu, bioloģijā – 34,27 procenti, fizikā – 28,75 procenti, franču valodā – 46,94 procenti, ķīmijā – 33,53 procenti, Latvijā un pasaules vēsturē – 32,73 procenti un vācu valodā – 23,38 procenti.Savukārt centralizētajā eksāmenā matemātikā visbiežāk jeb 26,42 procentos gadījumu saņemts D līmeņa vērtējums. Tāpat arī latviešu valodas centralizētajā eksāmenā visbiežāk jeb 29,57 procentos saņemts D vērtējums.Labākus rezultātus biežāk saņēmuši skolēni, kuri kārtojuši eksāmenu bioloģijā, proti, visbiežāk jeb 38,04 procentos gadījumu saņemts B līmenis. Tāpat visbiežāk jeb 38,04 procentos gadījumu B līmeņa vērtējums piešķirts tiem skolēniem, kuri kārtoja eksāmenu krievu valodā.Skolēnu centralizētie eksāmeni tiek vērtēti līmeņos no A līdz F. Kopumā šogad tiek izsniegti 27383 eksāmenu sertifikāti.Plašāk par vidusskolu beidzēju sekmēm centralizētajos eksāmenos lasiet ceturtdienas «Zemgales Ziņu» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

klausītājs

Cik ir dzirdēts, Spīdola tik un tā Valsts ģimnāziju ir pārsitusi. Bet nu priecājaties bērni, priecājaties.

pirms 6 gadiem, 2012.07.20 14:42

ome

Prieks par Valsts ģimnāziju. Malači! Daudz absolventu un rezultāti labi. To fizikas skolotāju varētu te gudrie komentētāji atrast un piedāv'āt ģimnāzijai.

pirms 6 gadiem, 2012.07.12 00:14

dille

Un kur, mīļie gudrinieki, tad ganās tie JAUNIE un KVALIFICĒTIE fizikas pasniedzēji ?!! Cik no šāgada absolventiem ies mācīties par fizikas skolotājiem ?!! ...:(

pirms 6 gadiem, 2012.07.11 15:17

to q

Pilnībā piekrītu! Nav pilnīgi neviena tur, kurš kaut cik jēdzīgi varētu pasniegt šo priekšmetu!

pirms 6 gadiem, 2012.07.11 13:08

q

JVG būtu nevis jādomā par fizikas eksāmena vieglākām versijām, bet gan par kvalificētu fizikas pasniedzēju piesaisti.

pirms 6 gadiem, 2012.07.10 18:07

Vietējās ziņas