Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts kontrole aicina iedzīvotājus ziņot par nejēdzīgākajiem objektiem pašvaldībās 6

Valsts kontrole aicina iedzīvotājus ziņot par, viņuprāt, nejēdzīgākajiem objektiem pašvaldībās, piemēram, sporta būvēm, kultūras centriem, izglītības iestādēm, rekonstruētiem ceļu posmiem un citiem objektiem, kuros ieguldīti lieli finanšu resursi, bet kuru lietderība un ilgtspēja jau sākotnēji ir bijusi apšaubāma, aģentūru LETA informēja revīzijas iestādē.

 

Valsts kontrole par nejēdzīgiem infrastruktūras objektiem pašvaldībās uzskata tādus, kas sava apmēra vai izmaksu dēļ jau sākotnēji varētu būt apšaubāmi, ņemot vērā, piemēram, pašvaldības iedzīvotāju skaitu, objekta uzturēšanas izmaksas vai atrašanās vietu. Savus piemērus iedzīvotāji var nosaukt, aizpildot vienkāršu anonīmu aptaujas anketu vai rakstot sociālajos tīklos.

 

Iegūtā informācija būs noderīga revidentiem, vērtējot, kā pašvaldības īsteno infrastruktūras attīstības projektus. Šajā revīzijā Valsts kontrolei ir iespēja palīdzēt pašvaldībām izvērtēt riskus, lai pašvaldības izvairītos no gadu desmitiem ilgām kredītsaistībām, atsakoties no projektiem, kas var nebūt ilgtspējīgi.

 

Revīzija notiek gan mazos, gan lielos novados un pilsētās, izlasē iekļaujot pašvaldības, kuras ir īstenojušas vai plāno īstenot nozīmīgus infrastruktūras projektus. Iedzīvotāju sniegtā informācija tiks apkopota un izmantota, izvēloties revīzijā analizējamos projektus. Taču arī informācija par objektiem, kas netiks analizēta šajā revīzijā, būs nozīmīga, plānojot nākotnē veicamās pārbaudes dažādās pašvaldībās. "Ja lielā apjoma dēļ visa sniegtā informācija netiks izmantota konkrētajā revīzijā, tā būs noderīga citās Valsts kontroles plānotajās revīzijās," piebilda iestādē.

 

Valsts kontrole 2018.gada nogalē ir uzsākusi revīziju, kurā vērtēs pašvaldību infrastruktūras objektu un projektu finansēšanas sistēmas, procesa un kritēriju atbilstību racionālas finanšu līdzekļu izlietošanas, efektivitātes un ilgtspējas principiem.

 

Foto: Valsts kontrole

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Jampāzijs no Elejas

Pasta sala un Vecā Veča Līkais .

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.18 12:54

&&&

Tilts , visadas tur , slidotavas ar visiem jumtim , un ta talak

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.18 14:37

Elgavskij

Rāviņš. Bet vārds "nejēdzīgs" nebūs vietā... Izdzimtenis, parazīts, liekēdis, zaglis varētu būt vietā...
Jelgavā ir daudz parazītisku objektu, tajā skaitā liekēžu objekts Rāviņš...

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.18 20:12

un?

Kaut kāda kriminālatbildība naudas izsaimniekotājiem arī būs? Jebšu pakratīs ar pirkstu un viss? Labi būt ierēdnim mūsdienās.. nekāda atbildība. Kā māk, tā dara. Nekāds risks nav.. nu nesanāk, arī nekas.

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.18 22:08

Exboy

Butiba var panemt praktiski jebkuru objektu un vins ir maksligi sadardzinats , tai pasa saldu ir jau kuro reizi izsaimniekots miljons un valsts kontrole tik pakrata ar porkstu varbut ta vairs nederat bet viss gadu no gada atkartojas...pieradijumu par izsaimniekosanu tacu netrukst, trukst darbibas no iekslietu institucijam kas piesedz nelikumibas...lidz ar to yalak par presi mes netiekam, un visi zig uz nebeedu...

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.21 21:43

Vietējās ziņas