Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vanagas aicinājums pārbaudīt «Caunes medību lietu» pārsūtīts Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai 9

Saeimas deputātes Ingas Vanagas (RP) iesniegums ģenerālprokuroram, kurā lūgts izvērtēt tā sauktās «Caunes medību lietas» procesuālo darbību atbilstību likumam, pārsūtīts Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai.

Par to aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga.Deputātes palīgs Valdis Verners aģentūru LETA iepriekš informēja, ka iesniegumu Vanaga nosūtījusi ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram un Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim un tajā lūdz izvērtēt tā sauktās «Caunes medību lietas» kriminālprocesā iesaistīto amatpersonu profesionalitāti, objektivitāti un veikto procesuālo darbību atbilstību likumam.«Kā zināms no masu medijos plaši izskanējušās informācijas, 2011.gada 24.februārī plkst.17 Jelgavas novada Platonē tika konstatētas nelikumīgas medības, kā rezultātā sākts kriminālprocess. Pirmstiesas izmeklēšanu veica Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa kārtības policija, un uzraudzību krimināllietā veica Jelgavas prokuratūras prokurore Sandra Mīļā,» atgādināja Verners.Deputāte pievērsusi šai lietai savu uzmanību, balstoties uz sabiedrībā esošu interesi un rezonansi par šīs lietas izmeklēšanas gaitu, kā arī pastāvošiem atšķirīgiem un neviennozīmīgiem viedokļiem starp liecinieku liecībām, ekspertu atzinumiem un policijas slēdzieniem.Vanaga izsaka pateicību tiem iedzīvotājiem, kuri informēja sabiedrību par šo notikumu un iesaistījās izmeklēšanas procesā. Viņa lūdz arī turpmāk būt sabiedriski aktīviem un paust savu nostāju sabiedrībai aktuālos jautājumos.Vanaga ir ievēlēta Saeimā no Zemgales vēlēšanu apgabala, viņa ir RP Jelgavas nodaļas biedre un Latvijas Lauksaimniecības universitātes pasniedzēja.LETA jau ziņoja, ka Valsts policija pieņēma lēmumu izbeigt kriminālprocesu skandalozajā malumedību lietā Jelgavas novada Platonē, kur tika aizturēts arī Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (ZZS).Lieta izbeigta nozieguma sastāva trūkuma dēļ. Lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu pieņemts pēc Kriminālprocesa likuma 377.panta 2.punkta un, pamatojoties uz Veterinārmedicīnas fakultātes Veterinārmedicīniskās ekspertīzes atzinuma par to, ka nevienai no notikuma vietā izņemtajām stirnām kā nāves cēlonis nav šauti ievainojumi, kā arī, ņemot vērā ballistiskās ekspertīzes atzinumu, izņemtie šaujamieroči un izņemtās patronu čaulītes nav no kriminālprocesa ietvaros nopratināto personu piederošajiem šaujamieročiem.Izmeklējot skandalozo malumedību lietu, eksperti nekonstatēja aizturēto saistību ar atrastajām čaulītēm un sašauto stirnu, tāpēc paziņojumā par lietas izbeigšanu policija šīs detaļas neminēja.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Korupcija

Sudzibu par Zemgales tiesu parsuta izskatiit pasai Zemgales apgabala tiesai!
KAUNS UN NEGODS GENERPROKURORAM!!!!!
Latvija aizstav tikai vadonus, kuri var izrikoties kaa iedomajas - un vel draud ar atlaisanam, un citadas izmeklesanam!!!!!
Caune aiz godiguma ir kluvis tik resns, ka tulit dabus sirdstrieku!!!!!!!!!
Jelgavas vadoni abi divi ir korumpeti un negodigi, kuri parstaav tikai savu patiesibu! , un kuru varda strada visi Jelgavas juristi, tiesnesi un prokurori!
Lai dzivo briva latvija, lai uzdzivo godiga Jelgavas vadiba, policija, varonigie Jelgavas policijas virsnieki, prokurori advokati un parejie juristi!!!!!!!!

Paldies deputatei, ka nerimas un ieklausijas tautas balsi!
Paldies, ka meginaja ko darit lietas laba !
Vai tad patiesam latvija butu jasakas pilsonu karam, lai nomestu nost sos visus kakla kungus!

pirms 6 gadiem, 2012.05.29 22:29

to JA JA JA

šausmas notiek ar LV pilsoņiem, ka pieļauj tādas šausmas.

pirms 6 gadiem, 2012.05.28 20:01

bez melnām brillēm

to Hēlijs - zb kā piegriezies tas kapu svētku nācijas negatīvisms! Vispār jau šitā autors, skatos, ir LETA nevis ZZ. Un ja ZZ to ignorētu, tad te bļaustītos, ka arī piesedz Cauni, ja ZZ publicē, tātad dzelteni.

Stulbenisms parastais, nudien. Nu un, ka deputātīte kasās, lai tak skaidro skaidrību, tāds viņas darbs un tādas pilnvaras. Jā, Vanaga tā atgādina par sevi, bet tā jau ir deputāta atbildība. Parlamentā, ziniet, ceļu remontus neplāno. :DDD

Daļa komentētāju reizēm asociējas ar 1919.gada boļševikiem - nestrādājošs zogošs proletariāts ar aizdzertu mūli un noskaņojumu, ka tik kādam ko atņemt, ka tik zarnas izgriezt.

pirms 6 gadiem, 2012.05.28 17:17

Hēlijs

Jes, es jau domāju, ko tad ZZ tik ilgi klusējuši. Sāka jau likties, ka dzeltenā slimība beigusies, bet, šeku reku, tomēr nē.

pirms 6 gadiem, 2012.05.28 14:57

SS

Ar lietu tāpat kā ar vārnām viss skaidrs. Tāpat kā tas, ka vanaga šādā veidā ar šmucībām, kas nonākušas uz viļņa, vienīgi atgādina par sevi. Darbs - nulle.

pirms 6 gadiem, 2012.05.28 14:44

Zemgales apgabala tiesas prokuratūra atrrodas Jelgavā un tas jau IZSAKA visu-VĀRNA VĀRNAI ACĪS NEKNĀBS

Kauns un vēlreiz kauns par valsts tiesību sargājošām iestādēm !!!

pirms 6 gadiem, 2012.05.28 14:01

Zemgales tiesas apgabala prokurators apspriedīsies ar Jampaziju, un sniegs sociumam atbildi likumā paredzētā termiņa pēdējā dienā.

pirms 6 gadiem, 2012.05.28 13:55

smieklīgi

mirušo stirnu radinieki ( cietušie), lēmumu nepārsūdz, tātad abas ieinteresētās puses ir mierā ar izbeigto lietu.

pirms 6 gadiem, 2012.05.28 13:46

Vietējās ziņas