Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Varavīksnes» bērni mācās dzīvot «zaļi»

Šodien, dienu pirms Lielās talkas visā Latvijā, pirmsskolas izglītības iestādē «Varavīksne» norisinājās Zaļā talkas diena.

Šajā dienā bērnu dārza audzinātājas un bērni tika aicināti tērpties zaļā apģērbā. Izmantojot «Zaļās josta» izdotos materiālus, audzinātājas stāstīja bērniem par atkritumu šķirošanu un to savākšanas lielo nozīmi. Lielākie bērni skatījās «Zaļās josta» izglītojošās filmiņas «Dāvana» un «Papīra ceļš», informē «Varavīksnes» vadītāja Jolanta Kupriša. No otrreiz izmantojamiem materiāliem – vienreizējās lietošanas šķīvjiem, salvetēm, tualetes papīra kartona rullīšiem – bērni kopā ar audzinātājām veidoja darbiņus, tādējādi parādot, ka izlietotās mantas var izmantot vēlreiz.Pēcpusdienā norisinājās atkritumu vākšanas un šķirošanas spēle kopā ar Ezīti Jostiņu. Bērni aktīvi piedalījās un iesaistījās arī rotaļās, kā arī kopā ar mūzikas skolotāju Ingunu Cini nodziedāja Ezītim dziesmas par eža adatām un pienenēm.«Bērnu dārza audzinātājas atzina, ka šādi izglītojošie pasākumi ir ļoti nepieciešami, lai bērniem iemācītu rūpes un atbildību par savu apkārtni, lai radītu izpratni, kas notiek, ja mēs izmetam atkritumus, kur pagadās, un lai bērni šo pieredzi nodotu tālāk arī saviem vecākiem un draugiem,» J.Kupriša atklāj.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas