Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasaras tūrisma sezonu atklās 14. maijā

Ar svētkiem «Ceļojums – piedzīvojums – kustība!» sestdien, 14. maijā, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā tiks atklāta Jelgavas, Jelgavas un Ozolnieku novada vasaras tūrisma sezona, informē Jelgavas reģionālā Tūrisma centra pārstāve Liene Strazdiņa.
Šogad vasaras tūrisma sezonas atklāšanā tiks akcentēts veselīgs un aktīvs dzīvesveids – ar deju, velobraukšanu, aktīvo atpūtu, mājražotāju veselīgo produkciju un aktivitātēm lauku saimniecībās.

Jau tradicionāli maijā ar dažādām aktivitātēm tiek atklāta vasaras tūrisma sezona Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novadā. Pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā pasākums sāksies ar TDA «Ritums» un draugu kolektīvu dejām koncertā «Maijas balle». Torņa pagalmā tiks sveikti un sertifikātus saņems jaunie Jelgavas un abu novadu tūrisma gidi, kuri šogad pabeiguši gidu kursus Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā.

Pulksten 14 no torņa pagalma varēs doties kādā no divām ekskursijām pa Jelgavu un Jelgavas novadu. Tieši ekskursijas, ja būtu jāizvēlas, ko no piedāvātajiem pasākumiem apmeklēt, visinteresantākās šķiet arī tūrisma centra speciālistei Lienei Strazdiņai.
Viņa skaidro, ka ekskursijā «Pārlielupe toreiz un tagad» tiks apmeklēts Jelgavas dzelzceļa depo, kur apskatāmas unikālas tvaika lokomotīves, senā RAF mikroautobusu kolekcija, bet Langervaldes mežā varēs apskatīt labiekārtoto pastaigu taku un gida pavadībā dzirdēt stāstus par kādreiz tik ļoti populāro jelgavnieku atpūtas vietu. Ekskursijā «Atdzimst vēsture un atplaukst daba Jelgavas novadā» būs iespēja apmeklēt Elejas muižas parku un rekonstruēto vēsturisko tējas namiņu, Lolitas Duges Piparmētru namiņu un nobaudītu aromātisko piparmētru tēju, kā arī apskatīt ziedošos augļkoku dārzus zemnieku saimniecībā «Gaidas». Dalība ekskursijās ir bezmaksas, bet tām iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005447 vai e-pastu: tic@tornis.jelgava.lv.

Pulksten 14 no torņa sāksies vēl nebijis pasākums – orientēšanās spēle «ContactCatching», kuras laikā dalībniekiem būs iespējams iegūt vairāk nekā desmit dažādu jelgavnieku, uzņēmumu un organizāciju kontaktus, vienlaikus ļaujoties aizraujošam piedzīvojumam, iepazīstot Jelgavu – tās vietas, uzņēmumus, organizācijas un cilvēkus.

Visas dienas garumā interesenti aicināti izzināt vasaras sezonas tūrisma piedāvājumu. Ar savu piedāvājumu iepazīstinās arī ekskluzīvo auto nomas firma «Monta Limo», kas šajā sezonā aicinās apskatīt pilsētas skaistākās vietas, dodoties izbraukumā ar unikāliem automobiļiem. Savukārt Jelgavas un Ozolnieku novada saimniecībās norisināsies asociācijas «Lauku ceļotājs» organizētā akcija «Atvērtās dienas laukos», aicinot ikvienu paviesoties lauku saimniecībās, iepazīt to piedāvājumu, nobaudīt lauku labumus vai izmēģināt kādu jaunu arodu. Aktīvās atpūtas cienītāji 14. maijā varēs piedalīties «Ozolnieku velotūrē», kas sāksies pulksten 11 pie Ozolnieku Sporta centra. Velotūres maršruts vedīs cauri Jelgavai gar Sv.Trīsvienības baznīcas torni un noslēgsies ar dažādām aktivitātēm un velo paraugdemonstrējumiem Sporta centra stadionā.

Publicitātes foto


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas