Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecāku aptauja: lielākā daļa jelgavnieku nezina, kā tiek izvēlēti ēdinātāji skolās 3

Prezentējot Jelgavas vecāku aptauju par ēdināšanu bērnudārzos un skolās, tās veicēji atzina, ka pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu vecāki ir atsaucīgāki un vairāk interesējas par uzturu, kas tiek piedāvāts mācību iestādē.

Seminārā par bērnu uzturu un veselību Zemgales Mutes veselības centra vadītāja Laine Seikstule iepazīstināja klātesošus ar Jelgavas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu un 1.-4.klašu skolēnu vecāku aptaujas rezultātu apkopojumu. «Aptauju veicām ar mērķi uzzināt, kāda ir vecāku izpratne par uzturu,» skaidroja L.Seikstule, piebilstot, ka aktīvāk anketu aizpildījuši bērnudārznieku vecāki. Kopā uz anketas jautājumiem atbildējuši 683 vecāki.Aptaujā secināts, ka ēdināšanas pakalpojumus izglītības iestādē izmanto 94 procenti no visiem aptaujāto vecāku bērniem. «Prieks, ka neviens no vecākiem neatbildēja, ka bērni neēd skolā, jo tur baro neveselīgi,» atzina L.Seikstule. Daļa pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu vecāku norādīja, ka cenas par ēdināšanu ir pārāk augstas, bet ir arī bērni, kas brokasto mājās, tāpēc bērnudārzā neēd. Tikai 35 procentiem no skolēnu vecākiem ir informācija par to, ko pusdienās ēd viņu bērni, bet bērnudārzu audzēkņu vecāki to zina 90 procentos gadījumu.Lielākā daļa vecāku nezina, kā izglītības iestādes izvēlas ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus – par to nav informēti 52 procenti vecāku bērnudārzos un 79 procenti vecāku skolās. «Daļa zināja, ka notiek konkursi, bet bija arī vecāki, kas norādīja, ka nav iespējams izvēlēties labāko konkursā,» aptauju komentēja L.Seikstule.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Darbinieki arī var būt mammas un tēti, kuriem interesē bērna ēdināšana, tāpēc muļķīgi par semināra lietderīgumu spriest tikai pēc tā, ka to apmeklē vai neapmeklē centra darbinieki

pirms 6 gadiem, 2012.04.19 17:51

alise

Cik seminārs cilvēku atsaucībā noderīgs, ja paši darbinieki piedalās? Vai ir jārīko kas tāds??

pirms 6 gadiem, 2012.04.16 19:07

sīkais

Jā,4pamatskolā bija lielā sapulce,visi vecāki neapmierināti par ēdināšanu,tas jau velkas gadiem bet gadiem arī uzvar viena un tā pati firma,vai tiešām nav neviens kas var tam pasekot līdz

pirms 6 gadiem, 2012.04.16 10:47

Vietējās ziņas