Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecpilsētas ielā svētki

«Retro vīzija» – tādi svētki sestdien, 3.septembrī, no pulksten 11 norisināsies visas Vecpilsētas ielas garumā, informē organizatori.
Vecpilsētas ielas svētki sāksies ar svinīgo atklāšanu. Tāpat notiks lekcijas par Vecpilsētas ielas vēsturiskajiem aspektiem, seno koka apbūvi un koka ēku restaurāciju. Uz skatuves Vecpilsētas laukumā būs skatāmi Jelgavas pilsētas dziedošie un dejojošie pašdarbības kolektīvi, mazākumtautību kolektīvi un citi pieaicinātie koncerta dalībnieki. Koncertprogrammu veido režisors Rihards Svjatskis. Ikviens varēs piedalīties meistarklasēs koka ēku būvdetaļu restaurācijā. Tāpat brīvā dabā būs skatāma Jelgavas Jaunā teātra izrāde «Jelgava 94» pēc Jāņa Joņeva romāna motīviem (režisors R.Svjatskis). Vecpilsētas ielas svētku noskaņā labāk palīdzēs iejusties ielu muzikanti, dzīvās skulptūras, būs arī bērnu stūrītis un citas izklaides.
19. gs. beigās un 20.gs. sākumā (līdz I Pasaules karam) pilsētnieki mājās turējuši mopšus, un pastaigu laikā tie ielās bija redzami lielā skaitā. Ņemot to vērā, pasākuma organizatori aicina visus jelgavniekus, kuri arī šobrīd ir mopšu saimnieki, piedalīties mopšu parādē Vecpilsētas ielas svētku laikā un ap pulksten 13.30 pienākt pie skatuves Vecpilsētas laukumā.
Pasākumu organizē Sabiedrības integrācijas pārvalde, Jelgavas Latviešu biedrība, biedrība «Vecpilsētas ielas kvartāls».  


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas