Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VID «krata» veikalus; aizdomas par izvairīšanos maksāt nodokļus 5

Veicot pārbaudes Jelgavas tirgū un veikalos, Valsts ieņēmumu dienests (VID) jūnijā četrās tirdzniecības vietās atklājis pārkāpumus saistībā ar kases aparātu izmantošanu un attaisnojuma dokumentu noformēšanu. VID radušās aizdomas par nodokļu nemaksāšanu.

Jelgavas tirgū veiktas divas tematiskās pārbaudes, kurās konstatēti pārkāpumi elektronisko kases aparātu žurnāla aizpildīšanā un attaisnojuma dokumentu noformēšanas un reģistrēšanas kārtībā. Līdzīgas neatbilstības atklātas arī divos pilsētas veikalos, kur vienā gadījumā atrasta bojāta kases aparāta plomba un nav bijis saredzams tā šasijas numurs uz korpusa. Pārsvarā gadījumu tie ir pārkāpumi, kas izdarīti aiz neuzmanības vai nezināšanas, ziņo VID un piebilst, ka tie nerada valsts budžetā maksājamo nodokļu samazinājumu un tādējādi var tikt klasificēti kā maznozīmīgi.«Arī pārkāpumi attaisnojuma dokumentu reģistrēšanā vērtējami pēc būtības. Piemēram, ja tiek konstatēts, ka pavaddokumentu reģistrācijas žurnālā nav reģistrēts viens pārvadājuma dokuments ar iepriekšējās dienas datumu un par salīdzinoši nelielu summu, to iespējams klasificēt kā maznozīmīgu, savukārt, ja minētajā žurnālā nav veikti ieraksti, piemēram, par periodu no 2012. gada maija un nav reģistrētas 12 pavadzīmes, tad tiek uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā, jo šāda darbība jau tiek klasificēta kā mērķtiecīga dokumentu nereģistrēšana, kas var radīt nodokļu nenomaksas sekas,» uzsver VID.Savukārt pārkāpumi, kas saistīti ar kases aparātu lietošanu (piemēram, kases aparāts nav noplombēts vai plombas ir bojātas), var liecināt, ka, iespējams, netiek nodrošināta ar nodokļiem un nodevām apliekamo objektu pareiza un pilnīga uzskaite.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Šmekla

Tekla! "Ko sēsi, to pļausi!'
Vajag godprātīgi strādāt un neviens ne(pie)čakarēs. Riebj' man šis bauru peigājiens.- meslus maksāt negrib, bet grib, lai nodrošina medicīnisko aprūpi un pienācīgu pensiju, lai ceļus labo, lai bērnus skolo. To visu par baltu velti!

Es ir par to, lai VID čakarē vienlīdz visus, ja vajag! Katrai maizei sava garoza. Ja jums, "uzņēmēji", tā ir par cietu, tad kas gan jūs esat par uzņēmējiem - drīzāk zemeņu lasītāji un gultu klājēji.

pirms 6 gadiem, 2012.07.10 12:45

tekla ar Vaļku

Situaciju pilseta kontrole Ravina klans,kurs nemaksa nodevas klanam tos cakare vids.

pirms 6 gadiem, 2012.07.09 13:02

Resnais

nevis nodokļu nemaksāšana, bet izdevumu optimizācija un kapacitātes palielināšana.

pirms 6 gadiem, 2012.07.09 10:13

Vaļka

salmu krogū gan dara ko grib! kur ir tas vid?

pirms 6 gadiem, 2012.07.09 10:02

tekla

riebj, ka tas 'uuda vids čakare mazos tirgonīšus. Nu izputinās šos, šie papildinās bezdarbnieku un liekēžu armiju, būs labāk? Tagad vismaz pabaro sevi un savas ģimenes.

pirms 6 gadiem, 2012.07.09 09:59

Vietējās ziņas