Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vides dienests aptur dziļurbuma ierīkošanu Platonē 13

SIA “Jelgavas novada KU” (JNKU) saņēmis Valsts vides dienesta (VVD) rakstisku rīkojumu pārtraukt jauna dziļurbuma ierīkošanas darbus nesakārtotās dokumentācijas un neizsniegtas jauna dziļurbuma licences dēļ, “Ziņas”noskaidroja Jelgavas novada pašvaldībā.

Jāatgādina, ka jau kopš 31. maija, kad dzeramā ūdens piesārņojuma dēļ tika slēgta centralizētā ūdensapgāde Platones ciematā, tā iedzīvotāji piecieš ūdens trūkumu. Avārijā vainojams pirms 47 gadiem veiktā 240 metru dziļā pazemes urbuma sabrukums.

Atklājot, ka līdzšinējais 1972. gada dziļurbums zemes dzīlēs 240 metru dziļumā ir sabrucis, JNKU pieņēma lēmumu sākt jauna urbuma ierīkošanu, lai atjaunotu un pieslēgtu ciematam ūdenspiegādi. Tikmēr katru dienu JNKU dzeramo ūdeni iedzīvotājiem nodrošina, pievedot to ciemata centrā un daudzdzīvokļu māju pagalmā.

VVD Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis sarunā ar “Ziņām” atzīst: “Nav tā, ka mēs nesaprotam cilvēku izjūtas. Protams, visu interesēs ir pēc iespējas ātrāk atkal pieslēgt ūdeni. Taču jāsaprot, ka mums ir jārīkojas atbilstoši likumam. Vides dienesta darbinieki ir gatavi nepieciešamības gadījumā pēc iespējas ātrāk veikt izpēti un dot vajadzīgos saskaņojumus, tiklīdz saņemsim visu nepieciešamo dokumentāciju no JNKU. Diemžēl nav skaidrs, kāpēc uzņēmums jau savlaicīgi nevērsās pie mums, lai nokārtotu visu likumā paredzēto licenču iegūšanai.”

Foto: Jelgavas novada pašvaldība, visu rakstu lasiet 14. jūnija “Zemgales Ziņās” 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Priekšlikums

Katram šajā bardakā iesaistītajam atbildīgajam darbiniekam paņemt apgādībā vismaz vienu Platones ciema ģimeni, atļaut pie sevis nomazgāties un izmazgāt veļu!

pirms 9 mēnešiem, 2018.06.13 20:13

Guntis

Nevis vienu, bet 6 ģimenes. Veselu kāpņu telpu. Un ar veļu vien cauri netiks.

pirms 9 mēnešiem, 2018.06.13 20:30

Platones iedzīvotājs

Lai dzīvo labākā novada pašvaldība! Latvijas lepnums krīzes situācijas risinājumā!

pirms 9 mēnešiem, 2018.06.13 21:34

Tas pats Jānis

Paši sabalsojāt! Ko tagad raudiet!

pirms 9 mēnešiem, 2018.06.14 09:42

Melgalvis

Jūs domāja, ka JNKU stārā speciālisti, kas pārzin lietas būtību. Muļkībs! Tik vien kā Ziedoņa ielikteņi un dupšlaiži.

pirms 9 mēnešiem, 2018.06.14 08:01

pagasts

Kāpēc Ziedomin jāprasa? Jāprasa Antrai! Tā ir tiešā Antras kompetence- kādas likumdošanā noteiktās atļaujas ir jāsaņem un kāda ir urbšanas darbu kārtība. Ja tik nozīmīgos darbos nav saprašanas par pareizu rīcību, tad arī par pārējo JNKU darbību likumību rodas šaubas.

pirms 9 mēnešiem, 2018.06.14 09:05

pagastam

Kamēr mūsu valstī sagaidīsi visas birokrātiskās atļaujas, pagasta iedzīvotāji varētu vēl kādu nedēļu pasēdēt sausā! Varat būt tikai pateicīgu, ka novada KU prioritāte bija operatīvi atjaunot ūdens padevi, nevis sausi kārtot papīras un, kad Rīgas kungiem labpatiksies iespējami ilgākā termiņā izdomāt, ļaut urbt jaunu caurumu zemē vai vēl nē, tikai tad sākt domāt, ko tagad darīt!

pirms 9 mēnešiem, 2018.06.14 10:09

Vietējā

Atļauja tika izsniegta ļoti ātri. Papīru kārtošana nebūtu ietekmējusi urbšanas darbu sākšanu. Jau 04. jūnijā KU zināja, ka urbs. Ja būtu 4.06. iesnieguši papīrus, tad 06.06. uzsāktā urbšana būtu legāla. Tā ir viņu (JNKU) nolaidība un tieši viņu dēļ ūdens ieguve tiek kavēta.

pirms 9 mēnešiem, 2018.06.14 20:05

udens

Vispār jau nekas kavēts netika. Tie, kas dzīvo netālu, varēja pārliecināties, ka vienīgās dienas, kad netika urbts, tās ir svētdienas

pirms 9 mēnešiem, 2018.06.18 09:30

Vietējās ziņas