Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vilces muižai veiks arhitektoniski māksliniecisko izpēti

Jelgavas novada vēsturiskajam objektam – Vilces muižas kungu mājai saņemts Valsts Kultūrkapitāla fonda apstiprinājums finansēt tās arhitektoniski māksliniecisko izpēti, vēsta pašvaldība. Iecerēts, ka arhitektoniski mākslinieciskā izpēte muižas pirmajam stāvam tiks veikta par 1148 eiro.

Muižas kungu māja – medību pils – celta 18. gadsimtā pēc barona Mēdema pasūtījuma. Baroka laika muižas apbūve veidota kā simetrisks ansamblis un līdz mūsdienām saglabājusies arī muižas kalte, klēts un smēde. Pašreiz lielāko muižas daļu aizņem skolas vajadzībām pielāgotie kabineti. Muižā ir arī Tūrisma informācijas punkts un pirmajā stāvā neliela vēstures ekspozīcija par muižu un skolu. Piesaistot dažādu projektu finanses, iecerēts muižu pakāpeniski atjaunot, bet pirms atjaunošanas darbu veikšanas nepieciešams izpētīt tās arhitektoniski māksliniecisko potenciālu.

“Šobrīd muižas pirmajā stāvā ir izveidotas divas ekspozīciju telpas – vienā ir vēstures apkopojums par muižu un tās saimniekiem, otrajā var iepazīties ar skolas vēsturi. Izpētes laikā arhitekti strādās ar vēstures materiāliem, kas pieejami arhīvos, muzejos un publicēti dažādos izdevumos, lai noskaidrotu muižas pirmā stāva kādreizējo izskatu. Paralēli tam noritēs darbs arī pie konstrukciju plānojuma izpētes, stāva plāna uzmērīšanas, būvdetaļu un interjera apdares izpētes”, stāsta Jelgavas novada pašvaldības Kultūras un sporta projektu koordinatore Ella Jerofejeva.

Arhitektu darbs pie izpētes ilgs aptuveni pusgadu, sākot no 2017. gada novembra līdz 2018. gada maijam.

Līdz šim arhitektoniskās mākslinieciskās izpētes veiktas arī muižas ieejas portāla ģerbonim, ēkas galvenajam lievenim, ārdurvīm, otrā stāva zālei un muižas pagrabam. Darbs pie pagrabu izpētes tika aizsākts 2012. gadā, šogad izdevies pagrabam un muižas parkam izstrādāt būvprojektus, kuri paredz pamatīgu pagraba restaurāciju, lai tajā izvietotu interaktīvu ekspozīciju par muižu un dabas vērtībām dabas parkā “Vilce”, un izveidotu semināru telpas. Savukārt muižas parkā iecerēts izveidot vides izziņas taku, iekļaujot tajā baskāju sajūtu taku un “atdzīvinot” to ar koka skulptūrām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas