Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visdraudzīgāk Zemgalē ļaudis noveco Jelgavā, kas reģionā kļuvusi par Eiropas gada pašvaldību 4

Plānošanas reģiona organizētā konkursa, kas šogad notiek Eiropā pasludinātajā aktīvas novecošanas un paaudžu sadarbības zīmē, Zemgales reģiona kārtā uzvaras lauri tikuši Jelgavas pašvaldībai. Kopā ar otrās vietas ieguvējiem Bauskas novadu un trešajā vietā palikušo Dobeles novadu tā pārstāvēs Zemgali valsts mērogā. Rezultāti būs zināmi 14.septembrī.

«Šis konkurss atkal bija iespēja pašvaldībām paskatīties uz sevi no malas, salīdzināt ar citiem un pašiem būt aktīviem. Gaidījām, ka pieteiksies kaut viena pašvaldība, bet atsaucās veselas septiņas,» par iesaistīšanos pasākumā, kurā pirmo reizi tika vērtēts paveiktais paaudžu sadarbības un aktīvas novecošanas jomā, priecājas Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Gints Kaminskis.Viņa kolēģis, konkursa komisijas vadītājs Guntis Libeks atzīst, ka vērtēt pašvaldības izrādījies grūts uzdevums, jo visiem bijis, ko rādīt. Piemēram, kā attīstījies sociālo pakalpojumu piedāvājums, kā seniori rosās pašdarbības kolektīvos un interešu grupās, sporto un piedalās dažādos pasākumos, kā arī raksta un īsteno projektus. Jelgavai šajā ziņā gan bijusi priekšrocība. «Kamēr citas pašvaldības bija aizņemtas ar reģionālo reformu, pilsētu un pagastu apvienošanu, tā varēja stabili īstenot iecerēto,» jokoja konkursa komisijas pārstāvji, uzteikdami paveikto, kurā daudz darba ieguldījusi gan pilsētas pensionāru biedrība, gan Sociālo lietu pārvalde un Sabiedrības integrācijas pārvalde.Daļu no senioru varēšanas bija iespējams redzēt arī konkursa 1.kārtas noslēguma pasākumā šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā. Tur pašvaldību kolektīvi klātesošos gan apdziedāja, gan aicināja uz jestru danci, gan priecēja ar dziesmām un dāmu dejām.Jāatgādina, ka konkursā, ko paredzēts turpināt arī nākamgad, no Zemgales piedalījās Jelgavas novada, kā arī Aknīstes, Pļaviņu un Rundāles novadu pašvaldības.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ome

2012.g. - aktīvas novecošanas gads Eiropā, laikam Jelgavā noveco aktīvāk neka citviet Latvijā. Bet kā saprast to aktīvo novecošanu, vai noveco straujāk? Patiešam dīvaini!

pirms 6 gadiem, 2012.07.15 07:32

Miitawa

Nudien nesaprotu, kā var Zemgalē visdraudzīgāk novecot... Nu tad salīdzinājumam būtu vismaz uzrakstījuši, kur noveco visnedraudzīgāk, lai mēs saprotam, kas ar to vispār domāts!

pirms 6 gadiem, 2012.07.13 21:43

Tu re ko

Jancīgs virsraksts un tikpat dīvaina, lai neteiktu vairāk, ievadsleja. Bet tas jau tas jocīgais zz.lv portāls.

pirms 6 gadiem, 2012.07.13 17:36

Vietējās ziņas