Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zaļenieku KAV audzēknis izcīna pirmo vietu Latvijas konkursā “Jaunais automehāniķis 2019” 2

Jelgavas novada Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas (KAV) audzēknis Ervins Marcinkevics 267 dalībnieku konkurencē izcīnījis pirmo vietu nacionāla mēroga konkursā „Jaunais Automehāniķis 2019", iegūstot tiesības jau maijā pārstāvēt Latviju starptautiska konkursa finālā Polijā, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Šogad konkurss norisinājās trīs kārtās. Pirmajā kārtā dalībnieki elektroniski aizpildīja zināšanu testu ar 100 jautājumiem angļu un latviešu valodā.  Otrajā kārtā jeb konkursa pusfinālā aizpildīja jau padziļinātāku testu, 90 minūšu laikā atbildot uz 50 jautājumiem, bet konkursa finālā, kas norisinājās no 12. līdz 14. aprīlim izstādes “Automehānika 2019” ietvaros, 15 zinošākie konkursanti no visas Latvijas veica 15 praktiskus un teorētiskus uzdevumus.

Organizējot dažādus profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkursus, tiek veicināta sabiedrības izpratne par profesionālās izglītības nozīmīgumu Latvijas tautsaimniecībā, sniedzot iespēju konkursu dalībniekiem parādīt savas zināšanas un iemaņas izvēlētajās profesijās, papildus prezentējot sevi arī potenciālajiem darba devējiem vai sadarbības partneriem.

“Ikviens konkurss, kas veicina jauno profesionāļu attīstību, motivējot pārbaudīt savu zināšanu līmeni un konkurētspēju, ir vērtējams atzinīgi. Jauno automehāniķu konkurss prasa gan izcilu teorētisko sagatavotību, gan praktisko iemaņu bāzi. Papildus tam, ka dalībniekiem ir jāspēj orientēties informācijas apjomā un jautājumu specifikā, ir jāprot sevi mobilizēt un izpildīt noteiktus uzdevumus ierobežotā laika limitā.

Mūsu audzēknim Ervinam piemīt teicamas koncentrēšanās spējas un vēlme sevi attīstīt izvēlētajā profesijā, kas ir svarīgi labu rezultātu sasniegšanai. Entuziasma pilnā skolotāja Elmāra Antona iedrošinājums sniedza Ervinam papildu stimulu pieteikties konkursam, un veiksmīgas sadarbības rezultātā ir izdevies sasniegt augstāko rezultātu. Esmu lepna par katru mūsu skolas izglītojamo, kurš apņēmības pilns piesaka sevi dažādos konkursos un līdzdarbojas projektos.

Skola, protams, var iedot teicamu zināšanu bāzi, bet spēja pieteikt sevi darba tirgū un reālā darbā ir atkarīga no katra skolēna personīgajām ambīcijām. Ervinam piemīt uzvarētāja īpašības, tāpēc turēsim īkšķus par labu rezultātu arī Polijas konkursā,” uzsver Zaļenieku KAV direktore Lilita Leoho.

Pirmā sajūsma par iegūto uzvaru ir izdzīvota, un šobrīd Ervins Marcinkevics kopā ar pedagogu Elmāru Antonu sāk gatavoties starptautiskajam  jauno automehāniķu konkursam “Inter Cars” Varšavā.  Savukārt nacionālā mēroga konkursā iegūtā dāvanu karte 1000 eiro vērtībā tiks izlietota, iegādājoties specifiskas iekārtas un instrumentus. 

Foto: Zaļenieku KAV

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Apsveicu

Apsveicu skolotāju Elmāru Antonu un Ervīnu! Prieks par Jums!

pirms 6 mēnešiem, 2019.04.18 17:16

Vietējās ziņas