Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Zaļo sertifikātu” saņems arī saimniecības no Ozolnieku un Tērvetes novada

Starp 22 Latvijas lauku tūrisma saimniecībām, kas nākamā gada janvārī saņems vides kvalitātes zīmi “Zaļais sertifikāts”, ir arī lauku sēta “Caunītes” no Ozolnieku novada un brīvdienu māja “Apartamenti “Ores”” no Tērvetes novada, liecina Latvijas lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” informācija.

“Zaļais sertifikāts” ir nacionālas nozīmes lauku tūrisma uzņēmumu ekosertifikācijas jeb vides kvalitātes zīme, ko piešķir ne tikai naktsmītnēm, bet arī apskates saimniecībām – dažāda veida ražojošām saimniecībām vai lauksaimniecības uzņēmumiem, kas uzņem apmeklētājus. Pieteikšanās ir brīvprātīga. Sertifikāta saņēmēji tiek vērtēti reizi trīs gados, un, ja tie atbilst “Zaļā sertifikāta” kritērijiem un redzams arī progress, sertifikāts tiek piešķirts atkārtoti.

Katru gadu var pieteikties arī jauni pretendenti. Visus pretendentus izvērtē komisija, kur pārstāvēti vides eksperti, “Lauku ceļotājs”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Dabas aizsardzības pārvalde, LIAA Tūrisma departaments, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Dabas fonds, Baltijas Vides forums, Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība. „Zaļā sertifikāta” nolikums un kritēriji pēc vajadzības tiek pārskatīti un aktualizēti, lai atspoguļotu šodienas sabiedrības attieksmi pret vidi, tehnoloģiju attīstību un veicinātu atbildīgu izturēšanos pret to.

Kā informē asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele, novembrī komisijas sēdē tika lemts par sertifikāta piešķiršanu vai pagarināšanu. Komisija katrai saimniecībai sniedza arī ieteikumus, kā tās varētu uzlabot turpmāko darbību, piemēram, apzināt vēl citas “Zaļā sertifikāta” saimniecības apkaimē un sadarboties; noskaidrot un sniegt apmeklētājiem pieejamu informāciju par tuvākajiem elektroauto un velo uzlādes punktiem, apsvērt iespēju izveidot e-uzlādes vietu saimniecībā; iepazīt mobilo aplikāciju “Vides SOS”, sagatavot informāciju klientiem par bioloģisko daudzveidību un apkaimes dabas vērtībām, censties iekārtot vai pielāgot telpas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

No 26 apmeklētajām saimniecībām komisija pieņēma lēmumu nepiešķirt vai nepagarināt “Zaļo sertifikātu” četriem pretendentiem, kuri neatbilst obligātajiem kritērijiem, piemēram, neveic atkritumu šķirošanu, kā arī to darbībā nav vērojams progress kopš iepriekšējās vērtēšanas reizes.Pievieno komentāru

Vietējās ziņas