Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē un Ziemeļlietuvā zemieņu upju ainavā uzlabos zaļo infrastruktūru

Lai uzlabotu upju veidoto zaļo infrastruktūru, Zemgalē uz Ziemeļlietuvā tiks īstenots projekts "Zaļās infrastruktūras pilnveidošana zemieņu upju ainavā", aģentūru LETA informēja Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.

Abu kaimiņvalstu minētajās teritorijās viena no apkārtējās ainavas dominantēm ir plaši līdzenumi un sazarots mazo upju tīkls, kas piesaista ar zaļu vidi un unikālu biotopu daudzveidību. Tāpēc jaunā projekta mērķis ir uzlabot upju veidoto zaļo infrastruktūru, iekļaujot ekosistēmas un ainavu konceptus attīstības plānošanā, demonstrējot zemieņu upju integrētās apsaimniekošanas pasākumu nozīmīgumu vietējā un reģionālā mērogā.

Projekta vadošais partneris ir ZPR, bet partneri – Baltijas Vides forums, Rundāles, Bauskas un Jelgavas novada pašvaldības, Biržu rajona pašvaldība Lietuvā, kā arī Biržu un Žagares Reģionālā parka administrācija.

Projektā liela daļa aktivitāšu būs veltītas attīstības plānošanas dokumentu izstrādei. Zemgalē taps Reģionālais ainavu un zaļās infrastruktūras plāns, Jelgavas novadā – Svētes upes sateces baseina attīstības plāns, Bauskas novadā – pašvaldības lokālais ainavu un zaļās infrastruktūras plāns. Zaļās infrastruktūras saglabāšanas un attīstības plānu gatavos arī partneri Lietuvā, Biržu pilsētā teritorijai gar Apašķu un Aglonas upēm, bet Biržu rajonā – ap Širvena ezeru. Līdztekus tam partneri kopīgi izstrādās metodoloģiju par reģionālo un vietējo ainavu un zaļās infrastruktūras plānošanu zemieņu teritorijās. Lai paaugstinātu projektā iesaistīto pašvaldību un citu institūciju veiktspēju, plānots organizēt mācības par vides saglabāšanas dažādu pieeju integrēšanu ainavu un zaļās infrastruktūras attīstības plānošanā, kā arī rīkot pieredzes apmaiņas braucienu uz Lielbritāniju.

Praktisku ieguldījumu zaļās infrastruktūras saglabāšanā un pilnveidošanā Bauskas novadā sniegs aizaugušo ūdensceļu tīrīšana ar amfībijas tipa pļāvēju Mūsā un Mēmelē, Rundāles novadā – ainavas veidošana pilskalnam "Vīna kalns" Bauskas dabas parka teritorijā, rekonstruējot koka laipu līdz Vīna kalnam Mežotnes pilskalna apkaimē. Savukārt lietuvieši iecerējuši izveidot gājēju un riteņbraucēju taku gar upes ieleju Biržu pilsētā, kā arī veikt žoga un kāpņu nomaiņu pie alām Karajimiška ciemā, izkopt un labiekārtot Žagares Ķiršu dārza ainavu. Par projekta ieviešanas laikā sasniegtajiem rezultātiem partneri gatavos arī plašāku sabiedrību informējošu video klipu latviešu, lietuviešu un angļu valodā.

Projekta ieviešana ilgs līdz 2020. gada 30. aprīlim. Kopējais finansējums ir 583 300 eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 495 805 eiro.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas