Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales apgabaltiesa atbrīvo Cauni no administratīvās atbildības par sitienu jaunietim 28


Zemgales apgabaltiesa, izskatot Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes (ZZS) apelācijas sūdzību, atcēlusi Jelgavas tiesas spriedumu Cauni atzīt par vainīgu un sodīt par sitienu jaunietim, kā arī izbeigusi lietvedību administratīvajā lietā, aģentūru LETA informēja Zemgales apgabaltiesas sekretāre Marta Saliniece.

Ar Zemgales apgabaltiesas 1.jūlija spriedumu atcelts Jelgavas tiesas 21.marta spriedums, lēmums par administratīvās lietas ierosināšanu un lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā izbeigta saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 239.panta 7.punktu, informēja Saliniece. Proti, iestājies noilgums.

Zemgales apgabaltiesas spriedums nav pārsūdzams. Administratīvā pārkāpuma lieta tiks nosūtīta pirmās instances tiesai - Jelgavas tiesai.

Kā vēstīts, Zemgales apgabaltiesas Jelgavas tiesu namā 1.julijā tika skatīta Caunes apelācijas sūdzība lietā, kurā viņš apsūdzēts par sitienu jaunietim.

Lietu skatīja tiesnese Inga Akmeņlauka.

Pirmās instances tiesa Caunem piesprieda naudas sodu par sitienu pa seju kādam novada jaunietim, taču Caune ar spriedumu nebija apmierināts un lūdza to atcelt.

Zemgales apgabaltiesa nesāka skatīt apelācijas sūdzību, jo lieta tika nosūtīta atpakaļ Jelgavas tiesai trūkumu novēršanai. Jelgavas tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone aģentūru LETA informēja, ka apelācijas sūdzība pēc trūkumu novēršanas nosūtīta Zemgales apgabaltiesai sūdzības izskatīšanai.

Ziņots, ka Jelgavas tiesa Caunem piespriedusi naudas sodu par sitienu pa seju kādam novada jaunietim, aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja cietušā Igora Gromova pārstāvis Ingus Meimers. Tiesa arī atcēla Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieka Zigmunda Januševska lēmumu izbeigt administratīvo lietu pret Cauni.

Tāpat tiesa atzina politiķi par vainīgu maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanā, iesitot pa seju. Viņam piespriests 280 eiro naudas sods. Caune atzīts par vainīgu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.2 panta pirmajā daļā paredzētā administratīvi sodāmā pārkāpuma izdarīšanā, iepriekš skaidroja Grinšpone. Kodekss nosaka, ka par maznozīmīga miesas bojājuma, kas izraisījis īslaicīgas, maznozīmīgas sekas, bet nav izraisījis veselības traucējumu vai vispārējo darbspēju zaudējumu, tīšu nodarīšanu uzliek naudas sodu no 210 līdz 430 eiro.

Meimers atzina, ka ar spriedumu ir apmierināts daļēji, jo tiesa ir noraidījusi prasību par morālā kaitējuma kompensāciju, taču par to pret Cauni, iespējams, tiks celta prasība civiltiesiskā kārtībā. Tiesā Gromovs prasīja morālo kompensāciju 5000 eiro apmērā.

Tiesa nopratinājusi lieciniekus, pārbaudījusi pierādījumus, tāpēc tā, cietušā pārstāvja ieskatā, bijusi objektīva. "Caunes rīcība neatbilst morāles pamatprincipiem un ir prettiesiska, viņš ir amatpersona, kurai jārāda piemērs citiem," uzsvēra Meimers.

Caunes pārstāvis Aivo Leimanis aģentūrai LETA arī iepriekš apstiprināja, ka Caune izmantos savas tiesības un pārsūdzēs tiesas spriedumu Zemgales apgabaltiesā pilnā apmērā. Novada vadītājs uzskata, ka tiesa nav bijusi taisnīga un objektīva, vērtējot lietas pierādījumus.

Jau ziņots, ka konflikts starp Cauni un jaunieti, kurš apvainots agresīvā automašīnas vadīšanā, notika pērn 26.jūnijā Vircavas pagastā. Caune, kurš jau iepriekš bijis iesaistīts vairākos publiskos skandālos, jaunietim iesitis.

Pēc konflikta policijā saņemta sūdzība, ka Caune piekāvis jaunieti, savukārt no pašvaldības vadītāja saņemts paskaidrojums, ka jaunieši agresīvi vadījuši auto, bojājot ielu un radot draudus cilvēkiem.

Caune iepriekš publiski skaidroja, ka "personīgi reaģējis uz jauniešu nelikumīgu rīcību novada teritorijā un iesaistījis Pašvaldības policiju", bet plašāk notikušo nekomentēja.

VP pagājušā gada beigās nolēma izbeigt administratīvo lietu pret Cauni. Cietušais jaunietis pret Cauni vērsies tiesā.

Caune jau iepriekš iemantojis skandalozu slavu saistībā ar ziņām par viņa iespējamo iesaistīšanos stirnu malumedībās un par medībām un piknikiem darba laikā, kā arī citiem ētikas pārkāpumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 28

ups

Nu ko lai saka... Šoks. Laikam tikai Dievs varēs sodīt šo cilvēku...

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 15:38

john

Formāli sodu saņēma- sitienu pa kabatu, jo A.Leimanis nav no lētajiem advokātiem!

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 16:12

O

Dievs jau viņu ir sodījis, nepiešķirot viņam saprātu un cilvēcisku izskatu.

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 16:19

ss

zdravstvujet nash sud , samij gumannij sud v mire :)

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 15:46

ess

tikai viens jautaajums -speciaali novilka liidz noilgumam?! Pirmaa instance tak atzina, ka vainiigs, shie nevareeja izdomaat, ka atcelt un re iestaajaas noilgums...skumji, jo ticamiibas shim kungam un vinja labajiem darbiem nekaadas

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 15:52

Mazlauki

Tieši tā taisnība uzvarēja, :) Prese jums UPS. ko nu, reitings caur Cauni krītas, ai, ai, :) Ko nu rakstīsim zz.lv. :) Garlaicīgi! :)

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 15:56

Gunča

visi Neandertālieši neizmira pāris gados, kad parādījās Homo sapiens, tas bija evolucionārās cīņas process.
Uvažuha Igoram Gromovam un viņa tuviniekiem.

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 16:33

&&&

Valstvīram noilgums, bet ja vecāki sit pārmācības nolūkā, tad bērnu nost, un nekādu noilgumu, kur loģika?

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 16:52

Spodrīte

He he,re kā lauķi streso.Bet nu vienam siekalam Zieča uzšāva.Tas labi,tagad siekalas zin ka var ierasties Zieča un ievilkt pa redeli.

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 18:35

Tas pats Jānis

Ja Zieča nebūtu slēpies aiz lapiņlīmētāju mugurām, viss būtu beidzies citādāk.

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 08:54

lauķis

Ziņots, ka Jelgavas tiesa Caunem piespriedusi naudas sodu par sitienu pa seju kādam novada jaunietim, aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja cietušā Igora Gromova pārstāvis Ingus Meimers. Tiesa arī atcēla Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieka Zigmunda Januševska lēmumu izbeigt administratīvo lietu pret Cauni.

COMMENT- Ja ar mani kaut kas tāds būtu atgadījies un lieta nonāktu līdz tiesai- par roku palaišanu, es prastos atkāpties...,bet te jau laikam nevis caunāda bet krokodiļāda uzaugusi, ne kauna,ne goda, patiešām kauns par mūsu tiesisko sistēmu un cilvēkiem,kuri var darīt pilnīgi visu un turpināt ieņemt augstus posteņus

Tāpat tiesa atzina politiķi par vainīgu maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanā, iesitot pa seju. Viņam piespriests 280 eiro naudas sods. Caune atzīts par vainīgu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.2 panta pirmajā daļā paredzētā administratīvi sodāmā pārkāpuma izdarīšanā, iepriekš skaidroja Grinšpone. Kodekss nosaka, ka par maznozīmīga miesas bojājuma, kas izraisījis īslaicīgas, maznozīmīgas sekas, bet nav izraisījis veselības traucējumu vai vispārējo darbspēju zaudējumu, tīšu nodarīšanu uzliek naudas sodu no 210 līdz 430 eiro.
COMMENT- Ja man būtu tā gadījies nonākt līdz tiesai par roku palaišanu, tad prastos atkāpties, tā rīkojas civilizētajā pasaulē.Bet šis gadījums īpašs ar to,ka dažs labs nav ne tikai no caunādas,bet gan no krokodilādas- ne kauna,ne goda... Kauns par mūsu tiesu sistēmu,kam pie vienas vietas ietekmīgu mūļu uzvedība, ka tik piķītis nāk... Vnk.PRETĪGI

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 22:46

no Mazlaukiem

bet toties sīkais Gromovs pie jaunā BMV ta arī netika...

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 22:54

jelgava

Ka netika tika pie jauna BMW brauka ar melnu BMW .

pirms 2 gadiem, 2016.07.05 12:36

Arhivarius

Tas kungs ir varens!
Viņš visu redz un ticiet ,pienāks brīdis,ka vaininiekam būs daudz sāpīgāk.Nenosodīsim pirms laika

pirms 2 gadiem, 2016.07.04 23:31

pukis

nav runas ka jaunietis butu bez vainas,tacu tik augsta ranga ierednim vajadzeja padomat par sekam,par savu imidzu!iznak ta ka vins var darit visu,vienmer tiesa attaisno!par to vajadzetu padomat novada deputatiem!cilvekiem zud uzticiba vietejai varai un ari tiesam!

pirms 2 gadiem, 2016.07.05 07:19

Resnais

viņš ir radījis precedentu, ka jebkurš var iedot pa muti un izsprukt cauri nesodīts. Ne tikai ierēdnis.

pirms 2 gadiem, 2016.07.05 12:12

Seagan

Esmu šokā.
Tātad valsts vīrs var darīt ko grib, jo tiks attaisnots. Godīgs cilvēks jau sen būtu atkāpies aiz kauna, bet šis jau pie nekā nav vainīgs.

pirms 2 gadiem, 2016.07.05 12:41

Diāna

Kāpēc Rāviņa kungs nekomentē šo situāciju?!

pirms 2 gadiem, 2016.07.05 13:32

nu

nekomentēja tāpēc kad siekaka bija pelnījis pērienu .

pirms 2 gadiem, 2016.07.05 14:37

STULBAI DIĀNAI

KĀDS TE SAKARS AR PILSĒTU ??????????

pirms 2 gadiem, 2016.07.06 09:50

elle

Banānu republikā likumu jāievēro tikai vergiem, bet nolādētiem kungiem, izdarot noziegumu, ātri vien iestājās noilgums. Kolosāli! Apsveiksim apgabaltiesas neuzpērkamu tiesnesi Akmeņlauku, kura vispār pēc būtības nav skatījusi lietu, bet, aci nepamiršķinot, atcela lēmumu, kurš bija pieņemts pēc vairākām tiesas sēdēm, nopratinot visus lietā iesaistītus lieciniekus. Patiešam apbrīnojami perfekti padarīts darbs, par kuru Akmeņlaukai jāpaaugstina alga. Lai dzīvo caunveidīgi primāti! Par stipru Latviju!

pirms 2 gadiem, 2016.07.05 18:10

bla bla

Vismaz prieks, ka ta tripliņš Gromovs palika bešā. Būtu tādu kā Caune vairāk, nedzenātos deģenerāti pa laukiem ar veciem "zāles pļāvējiem".

pirms 2 gadiem, 2016.07.05 20:47

:)

coment no Caunes ģimenes, vai kā?! :)

pirms 2 gadiem, 2016.07.05 21:35

:)

coment no Gromovu bandas,vai kā?! :)

pirms 2 gadiem, 2016.07.06 08:43

Ķēķis

Kaut kā sajūta, ka lēmums par šo spriedumu tika pieņemts sirsnīgās sarunās ar grādīgā palīdzību.

pirms 2 gadiem, 2016.07.05 21:12

Ateja

Novada domes juristi turpina atstrādāt savu honorāru arī zz komentāru sadaļā.

pirms 2 gadiem, 2016.07.05 21:14

Vietējās ziņas