Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales NVO projektu programmā atbalstīti 20 projekti

No 39 Zemgales nevalstisko organizāciju (NVO) projektu programmā iesniegtajiem projektiem atbalstu guvuši 20 projektu pieteicēji – 20 biedrības no Jelgavas (desmit projekti), Jēkabpils, Jaunjelgavas, Dobeles, Jelgavas novada un Aizkraukles, ziņo Zemgales NVO Centra valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš.

Pilsoniskās sabiedrības iniciatīvu jomā tika atbalstīti septiņi projekti. Šo projektu pieteicēji pilsonisko līdzdalību veicinās, īstenojot šādas aktivitātes: tiks organizēti divi pieredzes apmaiņas braucieni, divas talkas, divas diskusijas ar amatpersonām un viena ar dažādu NVO pārstāvjiem, trīs sarunas ar vietēja mēroga personībām, tiks veikta kultūrvēsturiskā izpēte Jaunjelgavas un Viesītes novadā, izveidotas trīs ekspozīcijas, organizētas piecas radošās nodarbības un trīs koncerti, 20 mūzikas kopas nodarbības, tiks novadīti desmit informatīvi izglītojoši semināri pilsoniskās līdzdalības jomā, izveidots informatīvs buklets un virtuālā grāmata.

Starpkultūru dialoga jomā tika atbalstīti seši projekti. Projektu pieteicēji starpkultūru dialogu veicinās ar šādām aktivitātēm: tiks organizēts «Latviešu valodas klubs» mazākumtautību pārstāvjiem, meistarklase «Saliedējošas skaņas», divi koncerti, 13 nodarbību cikls ukraiņu, romu un latviešu kultūras iepazīšanai, talka, diskusija un dzejas lasījumi nacionalitātes identificēšanai, meistarklase–apmācības «Burjatu rituālās dejas», Ziemassvētku tradīciju diena Jelgavā, dziesmas ieraksta un videoklipa veidošana un prezentēšana, septiņas radošās darbnīcas latviešu un mazākumtautību bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, ceļojoša pastkaršu izstāde, video veidošana «Tolerance kā personības kvalitāte».

Mazākumtautību jomā tika atbalstīti septiņi projekti. Projektu pieteicēji organizēs šādas aktivitātes: četras tematiskās nodarbības par krievu kultūras tradīcijām, meistarklasi zīmēšanā ar plaukstām, izstādi, grāmatas izdošanu, apmācības un praktiskās nodarbības «Etnogrāfiskās zīmes telpu rotāšanai» un «Ornamenti un krāsu raksti vācu, slāvu un romu tērpos un rotās», divus ražas svētku svinēšanas pasākumus, bērnu teatrālās studijas pasakas iestudējumu un izrādi, ukraiņu tautas tērpu tradīciju iepazīšanu, informatīvi izglītojošu klubu romu un citu tautību bērniem, ansambļa mācības ar pasniedzēju un uzstāšanās dažādu veidu pasākumos, pasākumu trūcīgajām un daudzbērnu ģimenēm «Ziemassvētku prieks», pieredzes apmaiņas braucienu, mūzikas darbnīcu «Es varu spēlēt ģitāru»; kā arī pilnveidos biedrības mājas lapu un organizēs ekskursiju «Poļu pēdas Zemgalē».


Foto: runrecordings.com

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas