Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales Plānošanas reģionam jauna interaktīvā karte

Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) interneta vietnē www.zemgale.lv ikvienam interesentam piedāvā ērti lietojamu interaktīvo karti, kas aizstājusi gandrīz pirms pieciem gadiem izveidoto, tobrīd Latvijā pirmo šāda veida interaktīvo rīku – Zemgales ģeoportālu –, informē ZPR pārstāvis Juris Kālis.

Pagaidām interaktīvajā kartē pavisam ir atrodami pieci galvenie datu slāņi, kas raksturo reģiona sociālekonomisko dzīvi, ļauj iepazīties ar visām teritorijā ietilpstošajām 22 pašvaldībām, redzēt lielāko uzņēmumu un industriālo teritoriju izvietojumu, izglītības iestāžu tīklu, skolēnu pārvadājumu maršrutus, kā arī nozīmīgākās dabas aizsardzības teritorijas un sabiedriskā transporta pieturvietu pārklājumu.

Minētais ģeoportāls bija viens no galaproduktiem, kas radās, ZPR kopā ar vēl citiem partneriem no 14 Eiropas valstīm piedaloties Eiropas kopienas atbalstītā telpiskās plānošanas projekta «Plan4all» («Plāns visiem») ieviešanā. Tagad, kad pagājis laiks kopš projekta ieviešanas, balstoties uz iegūto pieredzi, ZPR vietā radījis citu produktu – interaktīvo karti. Daļa no ģeoportālā uzkrātās informācijas ir saglabāta, un sadarbībā ar karšu izdevniecību «Jāņa sēta» tā izmantota jaunās Zemgales kartes izveidē.

«Var prognozēt, ka uzņēmumu un industriālo teritoriju atspoguļojums kartē noderēs gan esošajiem, gan topošajiem komersantiem, bet sevišķi potenciālajiem investoriem. Savukārt sabiedriskā transporta pieturvietu un aizsargājamo, daudzējādā ziņā unikālo, dabas teritoriju atainojums varētu būt saistošs gan vietējiem iedzīvotājiem, gan Zemgales apceļotājiem. Turklāt satiksmes autobusu vairāk nekā 3 000 pieturvietu nosaukumi vien varētu kļūt par ievērības vērtu materiālu vietvārdu pētniekiem no vidusskolēnu un studentu vidus, jo dzirdēts, ka tūristu gidiem, virzoties pa noteiktu maršrutu, tīk akcentēt apvidum raksturīgākos vietvārdus, to saistību ar kultūrvēsturi, tradīcijām un iedzīvotāju nodarbošanos dažādos laika posmos,» lēš J.Kālis.

Kartes lietotājiem svarīgi apzināties, ka visi minētie datu slāņi nemitīgi tiks uzlaboti un papildināti, jo, piemēram, komercuzņēmumi attīstās, bieži vien maina gan atrašanās vietu, gan nosaukumu, vieni pārtrauc savu darbību, bet citi atkal tiek dibināti. Līdzīgi ir ar sabiedriskā transporta pieturvietām un skolēnu pārvadājumu maršrutiem. Savukārt dabas teritoriju sadaļā plānots atspoguļot arī iedzīvotāju un pētnieku būtiskākos novērojumus Zemgalē dažādos gadalaikos.

Tādējādi ikviens no kartes lietotājiem var apliecināt savu līdzdalību dažādo datu bāzu pilnveidošanā, precizēšanā, gan rakstot, gan sūtot arī fotouzņēmumus. Atliek tikai internetā atrast vietnes adresi http:/maps.kartes.lv/clients/zpr/ un sazināties ar ZPR Attīstības nodaļas speciālisti Austru Irbi, zvanot pa tālruni 63025828 vai rakstot e-pastā Austra.Irbe@zpr.gov.lv.


Foto: ekrānšāviņš no www.zemgale.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas