Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē aizstāvēti 133 darbi (FOTO) 2

«Noteikti negaidījām tik labus rezultātus. Emocijas šobrīd ir sakāpinātas, taču esam ieguldījušas lielu darbu, tāpēc prieks par paveikto,» vēl uzvaras prieka pārņemtas, viena caur otru stāsta Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas desmitklasnieces Monta Kalneta un Evita Kuriga, kuras ar darbu «Blankenfeldes muižas vēstures un spoku stāstu izmantošana muižas pasākumu organizēšanā un apmeklētāju piesaistē» 7. Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē kulturoloģijas sekcijā izcīnījušas pirmo vietu un izvirzītas dalībai valsts konferencē.

Montai un Evitai darba tēmu ieteica skolas direktore un darba konsultante Ilze Vilkārse. Skola jau kādu laiku sadarbojas ar Blankenfeldes muižu, kuras īpašnieks Valdis Jākobsons izteicis domu, ka vēlētos muižā sarīkot spoku nakts pasākumu. Lai gan sākumā pašas šaubījušās un arī no apkārtējiem dzirdēts, vai no tā var sanākt pētījums, meitenēm doma iepatikusies, un Monta teic, ka tagad jau nevienu citu darbu rakstīt negribētu. Tā kā meiteņu mērķis bija izpētīt Blankenfeldes vēsturi un spoku stāstus, viņas vairākas reizes viesojušās muižā un ilgu laiku pavadījušas Ķīves bibliotēkas arhīvos. Savukārt, izstrādājot spoku nakts pasākuma scenāriju, meitenes ņēmušas vērā potenciālo dalībnieku intereses. Respondenti minējuši, ka gribētu piedalīties orientēšanās pasākumā, arī gūt svētku sajūtu. Vairāk, kā piesaistīt apmeklētājus, meitenes cer saprast, šovasar dzīvojot uz vietas muižā.

Ar konferences rezultātiem var iepazīties ŠEIT.


Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 24. marta, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Putra

Latviešu nācija ir ārkārtīgi advancēta.

pirms 2 gadiem, 2016.03.25 11:19

Kuplaste

Interesanti, ka Jelgavā un apkaimē skolu ir daudz, bet piedalījās tikai Valsts un Spīdolas ģimnāzija, Tehnoloģiju un 5. videnes. Kurā posmā atsijāja citas skolas? Vai citas vispār piedalījās? Izskatās, ka Valsts plūca visvairāk uzvaru. Interesē, kas Jelgavā vispār olimpiādēs, konferencēs utt., liek vērtējumus? Vietējie skolotāji un skolas darboņi? Tad viņi būs ieinteresēti piespēlēt labākās vietas pa blatu. Vai tomēr kāds no Rīgas augstskolām vai IKC vērtē? Domāju, vai ir vērts iet un piedalīties, ja vietas aiziet vienām un tām pašām skolām....

pirms 2 gadiem, 2016.03.28 13:16

Vietējās ziņas