Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zinātniskā bibliotēka tiešsaitē apkopo vērtīgus materiālus par Jelgavas vēsturi

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas (JZB) tīmekļa vietnē www.jzb.lv izveidota Jelgavas novadpētniecības datubāzes informatīvā sadaļa «Zudusī Jelgava» ar mērķi vienuviet un lasītājiem ērtā formā parādīt digitalizētos un tiešsaistē brīvi pieejamos materiālus par Jelgavu. Turpmāk lietotājiem tā būs viegli atpazīstama pēc mākslinieka Raita Junkera veidota logo.

Ierosmi sadaļas izveidei deva vērtīgais  kolekcionāra Normunda Reča dāvinājums - digitalizēta senās Jelgavas attēlu kolekcija, skaidro JZB pārstāve Ligita Lapiņa. Bibliotēkas krājumā pašlaik ir ap 1500 ieskenētu attēlu ar pilsētas skaistākajām un ievērojamākajām celtnēm, panorāmas skatiem, baznīcām, upēm, tiltiem un citiem objektiem, kā arī grāmatas. Kā pirmās tika ievietotas kolekcionāra grāmatas - «Jelgavas plāns ar vēsturisku aprakstu» (A.Ošiņa un P.Mantnieka kartogrāfiskās iestādes izdevums, 1931.), rakstnieces Minnas Tirzmalietes emocionālais apraksts par ceļojumu no Cēsīm uz ceturtajiem  Dziesmu svētkiem Jelgavā 1895.gadā «Uz Jelgavu!» (Jelgava, H.Alunāns, 1930.). Tiešsaistē var skatīt arī fragmentus no grāmatas «Zemgales galvas pilsēta Jelgava» (Jelgava, H.Alunāns, 1928.) ar ievērojamāko objektu aprakstiem un attēliem un citas grāmatas un to  fragmentus no bibliotēku un arhīvu krājumiem.Vērtīgajā materiālu krātuvē atrodamas arī citas grāmatas vai to  fragmenti no bibliotēku un arhīvu krājumiem.Kolekcijā «Zudusī Jelgava» daudziem ierakstiem ir pievienota vēsturiskā informācija un var izvēlēties noteiktas attēlu kopas, piemēram, baznīcas, tilti, Lielupe vai ko citu, kas ievērojami atvieglo nepieciešamo attēlu meklēšanu. Ierakstu veidošanas darbs turpinās.Nosaukums «Zudusī Jelgava» patapināts no Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas  kolekcijas «Zudusī Latvija», bet turpmāk to varēs labi atpazīt pēc mākslinieka R.Junkera izveidotā logo.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas