Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Žurnālisti dodas uz skolām, lai veicinātu jauniešu medijpratību (FOTO)

Ar Latvijas Televīzijas žurnālistes Olgas Dragiļevas viesošanos Daugavpils Krievu vidusskolā–licejā aizsākušās medijpratības projekta “Pilna doma” nodarbības, kurās deviņi atzīti mediju profesionāļi uzrunās ap 330 jauniešu un viņu pedagogus no 46 Latvijas vidusskolām, “Ziņas” informē viena no projekta veidotājām Evita Puriņa.

Pirmdien Dobeles Valsts ģimnāzijā Latvijas Radio Ziņu dienesta producente Rudīte Spakovska strādāja ar vidusskolēnu komandām no Dobeles Valsts ģimnāzijas, Auces vidusskolas, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un Pilsrundāles vidusskolas. Vispirms R.Spakovska vadīja medijpratības nodarbību, tad analizēja skolēnu pieteikumus žurnālistikas darbu konkursā.

Projekta “Pilna doma” mērķis ir palīdzēt jauniešiem uzzināt, kā plašajā informācijas klāstā atpazīt melu ziņas, propagandu un slēpto reklāmu, kā izvērtēt, kuriem medijiem var uzticēties, un mudināt pašus kļūt par gudriem satura veidotājiem.

Pie vidusskolēniem Daugavpilī, Liepājā, Dobelē, Tukumā, Cēsīs un Rīgā dosies gan sabiedrisko, gan komercmediju žurnālisti. Lai tiktos ar mediju profesionāļiem, skolēniem bija jāiesūta sava žurnālistikas darba ideja, kuru viņi būtu gatavi īstenot konkursā. Pārliecinošāko ideju autoriem projektā iesaistītie žurnālisti (mentori) atbalstu sniegs visā darbu izstrādes procesā.

Projektu “Pilna doma” īsteno Baltijas Mediju izcilības centrs. Tā izpilddirektore Rita Ruduša norāda, ka, piedaloties mediju pratības konkursā un strādājot ar mentoriem, jaunieši iegūst vērtīgas un paliekošas iemaņas. “Pirmkārt, jaunieši trenē kritiskās domāšanas “muskuļus”, proti, spēju atšķirt kvalitatīvu informāciju no nekvalitatīvas vai manipulatīvas. Otrkārt, viņi uzspicē savas stāstnieka spējas, kas dzīvē būs noderīgas,” saka R.Ruduša.

Mediju pratības konkurss “Pilna doma” saņēma 70 komandu pieteikumus no 46 vidējās izglītības iestādēm. Jauniešu iesūtītās idejas atklāj, ka vidusskolēni vēlas pētīt visplašāko tēmu loku, sākot ar negodīgu praksi skolēnu ēdināšanā un mācību e-grāmatu neesamību, beidzot ar bezpajumtniekiem, metro un attieksmi pret oligarhu sarunām.

Mediju pratības konkursa “Pilna doma” darbus vērtēs žūrija. Uz noslēguma pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 13. aprīlī tiks aicinātas 20 komandas, un uzvarētāju darbi tiks publicēti sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.


Foto: Nauris Brūniņš (no Dobeles nodarbības)


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas