Aizdomās par ugunsgrēka izraisīšanu mežā aiztur vīrieti

Šā gada 4. jūnijā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa policists aizdomās par ugunsgrēka izraisīšanu Dobeles novada Annenieku pagasta mežā aizturēja vienu vīrieti. Vēlāk, gūstot pierādījumus par šīs personas saistību ar minētā ugunsgrēka izcelšanos, nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess. Likumsargi pašlaik pārbauda vīrieša saistību ar citiem mežu degšanas gadījumiem, informē VP pārstāve Dace Kalniņa.

Policijā skaidro, ka piektdien, 4. jūnijā, Dobeles novada Annenieku pagasta mežā tika konstatēts, ka tajā ar atklātu liesmu deg šķelda. Dūmus mežā pamanīja tobrīd no darba brīvajā laikā esošais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa Kārtības policijas inspektors, kurš devās apskatīt ugunsgrēka vietu. Netālu no degšanas vietas viņš pamanīja vīrieti, kura uzvedība likumsargam šķita aizdomīga.

Kad policists nosauca savu vārdu un nodarbošanos un vēlējās noskaidrot, vai personai nav kas zināms par ugunsgrēka izcelšanās cēloņiem, vīrietis mēģināja aizbēgt un paslēpties mežā, tomēr tika aizturēts un nogādāts Dobeles iecirknī. Veicot 1958. gadā dzimušā Dobeles iedzīvotāja mantu apskati un citas izmeklēšanas darbības, tika iegūts apstiprinājums par vīrieša saistību ar minētā ugunsgrēka izcelšanos.

Par notikušo policijā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas par svešas mantas tīšu iznīcināšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Jāpiebilst, ka aizturētais vīrietis nav agrāk tiesāts. Viņam piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Šobrīd Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki pārbauda minētās personas saistību ar citiem mežu degšanas gadījumiem.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika