Aiztur aizdomās par dīzeļdegvielas zādzību kravas automašīnām

Šā gada 30.jūlija vakarā tika saņemta informācija, ka uzņēmuma teritorijā Jelgavā, no kravas automašīnas nozagti 160 litri dīzeļdegvielas. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki tika uz pēdām iespējamam dīzeļdegvielas zaglim. Sadarbībā ar Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas darbiniekiem, Jelgavā aizturēja 1987.gadā dzimušu vīrieti, kurš jau agrāk ir tiesāts par mantiskiem noziegumiem. Vīrietis tiek turēts aizdomās kopumā par piecām epizodēm sakarā ar dīzeļdegvielu zādzībām no kravas automašīnām šā gada jūlijā. Vīrietim atsavinātas arī vairākas plastmasas kannas, kuras bija paredzētas zagtās dīzeļdegvielas glabāšanai un šļūteni.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas “Par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Vienlaicīgi ir uzsākts arī kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185.panta 1.daļas “Par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Turpinās pirmstiesas izmeklēšana, kuras laikā tiks pārbaudīta vīrieša saistība arī ar citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Foto: Valsts policija

Pievieno komentāru

Asā hronika