Aizvadītajās trijās diennaktīs Zemgalē dzēsti 90 kūlas un 11 meža ugunsgrēki 3

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 5.aprīļa pulksten 6.30 līdz 8.aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 151 izsaukumu – 125 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl 18 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.


Aizvadītajās trijās diennaktīs Zemgalē reģistrēti 90 kūlas ugunsgrēki. Visvairāk kūlas ugunsgrēku dzēsa Bauskas un Jēkabpils daļas ugunsdzēsēji glābēji, kuri katrs devās uz 20 sausās zāles ugunsgrēkiem, savukārt – Jelgavas daļas ugunsdzēsēji glābēji – uz 18 sausās zāles ugunsgrēkiem.


Visvairāk kūlas un cita veida ugunsgrēku tika reģistrēts sestdien, kad visas dienas garumā ugunsdzēsēji glābēji brauca no viena notikuma uz otru un gandrīz visi Zemgales ugunsdzēsēju glābēji vienlaicīgi bija iesaistīti ugunsgrēku likvidēšanā. Sestdien, pieturoties siltam, vējainam laikam un gaisa mitrumam sasniedzot zemu līmeni, jebkura aizdegšanās bija bīstama, jo liesmas ļoti strauji izplatījās. Ugunsgrēkus izraisīja ne tikai cilvēku apzināta sausās zāles aizdedzināšana, bet arī bez uzraudzības atstāti ugunskuri.


Kūlas dedzināšana apdraud īpašumus, jo sausās zāles ugunsgrēku līdzīgi kā citus nav iespējams kontrolēt. Piektdien, pulksten 12.38, Jelgavas daļas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Glūdas pagastu, kur dega kūla 1000 kvadrātmetru platībā un divi šķūņi 35 kvadrātmetru platībā. Savukārt pulksten 14.59 Kalnciema ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Valgundes pagastu, kur dega kūla trīs hektāru platībā un šķūnis 8 kvadrātmetru platībā.


Piektdien, pulksten 21.31, Dobeles ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dobeles novada Bērzes pagastu, kur dega sausā zāle 100 kvadrātmetru platībā, no tās aizdegās šķūnis piecu kvadrātmetruplatībā un siena kaudze 20 kvadrātmetru platībā.


Aizvadītajās diennaktīs Zemgales ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 11 meža ugunsgrēkus. Lielākoties tie izcēlās tieši kūlas dedzināšanas dēļ.


Piektdien, pulksten 13.19, Auces un Dobeles ugunsdzēsēji glābēji devās uz Auces novada Bēnes pagastu, kur dega kūla divu hektāru platībā un no tās aizdegās mežs arī divu hektāru platībā.


Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki reģistrēti:

  • 50 hektāru platībā – Jēkabpilī Vītolniekos;

  • 40 hektāru platībā – Jelgavas lidlaukā;

  • 6 hektāru platībā – Jēkabpilī Daugavsalā;

  • 5 hektāru platībā – Iecavas novada Zālītē, Jaunjelgavas novada Daudzeses pagastā, Jelgavas novada Valgundes pagastā, Bauskas novada Ceraukstes pagastā;

  • 4 hektāru platībā – Krustpils novada Kūku pagastā;

  • 3 hektāru platībā – Jēkabpilī Slimnīcas ielā, Krustpils novada Vīpes pagastā, Dobeles novada Zebrenes pagastā, Neretas novada Neretas pagastā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un bīstama. Tā apdraud īpašumus, cilvēku veselību un dzīvību!

Foto: youtube.comPievieno komentāru

Komentāri 3

>>Gudrā kaza

Kāds sakars svilinātājiem ar ZZS?Baigi gribas kādam iekost bet prāta nav.Dedzinātājiem gan derētu roķeles nosvilināt.

pirms 2 gadiem, 2019.04.08 17:09

Jelgavnieks

Kamēr tos kretīnus neliks čokā, miera nebūs !!!

pirms 2 gadiem, 2019.04.15 11:00

Asā hronika