Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apelācijas instance sāks iztiesāt dienesta pilnvaru pārsniegšanā apsūdzēto Jelgavas policistu lietu 7

Šodien pulksten 10 Zemgales apgabaltiesa apelācijas kārtībā sāks skatīt krimināllietu pret Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes darbiniekiem Sandi Blūmu un Jāni Pranku, kuri tiek apsūdzēti dienesta pilnvaru pārsniegšanā pret sociālā aprūpes centra "Ziedkalne" klientu, zz.lv informēja tiesā.

Apelācijas instances tiesai šo lietu bija plānots sākt izskatīt martā, taču valstī ieviestās ārkārtējās situācijas dēļ lietas izskatīšana tika pārcelta uz 1. jūniju.

Abi apsūdzētie Zemgales rajona tiesā attaisnoti, bet cietušais - valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" Jelgavas novada filiāles "Ziedkalne" klients, kuru policisti 2013.gada nogalē aizturējuši un turējuši kurtuvē, vainojot cita aprūpes centra klienta pazušanā - lietā iesniedzis apelācijas sūdzību. Ar spriedumu nebija apmierināta arī Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore un cietušā pārstāve.

Sākotnēji cietušā sūdzība un prokurores protests atstāti bez virzības, nosakot termiņu trūkumu novēršanai. Bet 2020.gada sākumā lieta nosūtīta uz apgabaltiesu, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas pārstāve Sanita Grinšpone.

Jau ziņots, ka Zemgales rajona tiesa attaisnoja Blūmu un Pranku. Abiem apsūdzētajiem atcelts arī piemērotais drošības līdzeklis - uzturēšanās noteiktā vietā. Pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju tiesa atstāja bez izskatīšanas.

Prokurors apsūdzētājiem prasīja piemērot naudas sodus, vienam 100 minimālo mēnešalgu apmērā, otram - 350 mēnešalgu apmērā.

Pret Pranku un Blūmu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317.panta pirmās daļas - par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

2013.gada nogalē uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata tika atstādināta toreizējā filiāles vadītāja Aija Petuhova.

Savukārt krimināllieta pret VP darbiniekiem, kas tolaik piestrādāja arī "Ziedkalnē" par apsargiem, sākta par rīcību pret kādu citu pansionāta klientu, kas tika vainots pazušanā.

Abi policisti turpina darbu VP un ir Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Darbinieki no amata nav atstādināti, jo procesa virzītājs nebija piemērojis viņiem drošības līdzekli - aizliegumu ieņemt amatu -, pauda policijas pārstāve, atgādinot, ka pirms tiesas sprieduma nevienu personu nevar atzīt par vainīgu.

Tiesa lietu pret policistiem sāka skatīt 2016.gada beigās.

Valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Tā filiāle "Ziedkalne" atrodas Jelgavas novadā, Vilces pagastā.

Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem - pirmās un otrās grupas invalīdiem.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Anonīmais

Vēl šodien Jelgavas policijā strādā personas, kas ir pārkāpuši un turpina pārkapt likumu, Tirgo nelegālas cigaretes un alkaholu, kuru konfiscēja točkās, tā pat fiziski ietekmē gan lieciniekus, gan aizturēros, tiek atņemti metāllūžņi bezpajumtniekiem un pēc tam paši nodod pirkšanas punktos, tur sen vajadzēja parbaudes, kad vēl Šalājevs bija priekšnieks? Tur visi policisti Miklons, agrākais darbinieks,Briedis, un parējā kompānija ir krimināli jāsoda, tur pat ir lietas, kas saistītas ar seksuālu izmantošanu pret nepilngadīgām meitenēm, vidēja smaguma miesasbojājumu nodarīšana ārpus darba laika, tadas lietas ir desmitiem.

pirms mēneša, 2020.06.01 10:55

Oskars

Šeit ir jāsaprot,kādi cilvēki vispār iet strādāt uz šīm iestādēm.Šī ir iespēja pārvarēt,kompleksus,bailes,mazvērtību,un t.t. Tu vari pilnīgi droši sist,pazemot,jo tu esi vara..

pirms mēneša, 2020.06.01 15:32

mhh

Daudz tevi situši?

pirms mēneša, 2020.06.01 17:59

Dzintra

Labāk uzraksti kādi ir iemītnieki pansionātā.

pirms mēneša, 2020.06.01 16:10

Markus

Redziet kas notiek ASV ? Tauta cieš bet menti strādā , ko nu ? Nelamājiet nu tik ļoti mentus gan jau !!!

pirms mēneša, 2020.06.06 21:56

Kos

Visu ko jūs te komentejiet tik gudri,tapat nekas nemainisies,visiem ****,tad pirradiet,dariet kautko,nevis,gudri rakstiet.

pirms 30 dienām, 2020.06.10 08:26

Asā hronika