Apelācijas instance skatīs strīdu ap "Depo" būvniecībai Jelgavā izsniegto atļauju

Šodien apelācijas instance sāks skatīt administratīvo lietu par lielveikala "Depo" būvniecībai Jelgavā izsniegto būvatļauju, noskaidroja aģentūra LETA.

 

Administratīvā apgabaltiesa ir pieņēmusi SIA "Auras centrs" apelācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru atcelta pašvaldības izsniegtā būvatļauja lielveikala "Depo" būvniecībai Jelgavā. Apgabaltiesā ierosināta apelācijas tiesvedība, informēja tiesas priekšsēdētāja palīgs Sandis Zellis. Plānots, ka lietu tiesa skatīs šodien rakstveida procesā.

 

Jau vēstīts, ka Jelgavas pašvaldība spriedumu, ar kuru atcelta pašvaldības izsniegtā būvatļauja lielveikala "Depo" būvniecībai, uzskata par pretrunīgu. Pašvaldības pārstāve Egita Veinberga aģentūrai LETA pauda, ka būvatļauja zemes gabala Cukura ielā 2 attīstītājam tika izsniegta atbilstoši tā laika normatīvajiem aktiem.

 

"Pašvaldības pārrunas ar SIA "Auras centrs" divu gadu garumā noslēdzās ar individuālā projekta izstrādi, kas pēc iespējas organiskāk iekļautos pilsētas vidē. Tomēr pēc tiesas sprieduma aktuāls paliek jautājums par šīs vērā ņemamās teritorijas pilsētas centrā turpmāko attīstību," pauda pašvaldības pārstāve, piebilstot, ka dome tiesas lēmumu nepārsūdzēs.

 

Savukārt "Auras centrs" ar spriedumu nebija apmierināts un to pārsūdzēja.


Tāpat ziņots, ka Administratīvā rajona tiesa atcēlusi Jelgavas pašvaldības izsniegto būvatļauju lielveikala "Depo" būvniecībai, aģentūru LETA informēja tiesas Jelgavas tiesu nama priekšsēdētājs Mārtiņš Birkmanis.

 

Tiesa, skatot trīs aktīvistu grupu lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumu, ar kuru atstāta spēkā lielveikala "Depo" būvniecībai izsniegtā būvatļauja, konstatējusi pārkāpumus lielveikalam nepieciešamās transporta infrastruktūras noteikšanā un būvatļaujas neatbilstību pašvaldības saistošajiem noteikumiem.

 

Proti, tiesa nav guvusi pārliecību, ka plānotā lielveikala būve, vadoties pēc arhitektoniskās risinājuma un izmantošanas funkcijas, atbilstoši saistošo noteikumu prasībām būs uztverama kā reprezentācijas objekts. Tiesa uzskatījusi, ka izceltā lielveikala fasādes arhitektūra veicinās pretēju efektu, radot nepamatotu konkurentu unikālam kultūras mantojuma objektam - Jelgavas pilij un parkam -, kā arī atstās negatīvu ietekmi uz Lielupes promenādi, kas izveidota kā rekreācijas zona. Tāpat veikals-noliktava, pēc tiesas domām, radīs teritorijai papildu slogu, kas izpaudīsies kā papildu cilvēku un transportlīdzekļu plūsma.

 

Tiesa arī secinājusi, ka būvprojekts tā minimālajā sastāvā neatbilda izvirzītajai prasībai, ka ēkas būvapjoms veidojams ar dažādu stāvu augstumu. Tāpat tiesa konstatējusi, ka būvniecībā vienlaidus tiks izmantoti "sendviča" tipa paneļi, la gan sasitošajos noteikumos norādīts, ka būvniecībā konkrētajā vietā nav pieļaujama šādu paneļu izmantošana vienlaidus.

Tāpēc tiesa apmierinājusi pieteicēju pieteikumus un atcēlusi SIA "Auras centrs" izsniegto būvatļauju "Depo" būvniecībai.


Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Asā hronika