Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apelācijas instance turpinās skatīt krimināllietu par Jaunbērzē notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja četru cilvēku nāvi 7

Šodien pulksten 10 Zemgales apgabaltiesa turpinās skatīt krimināllietu par 2016.gadā jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja četru cilvēku nāvi, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Diāna Ozoliņa.

Tiesu sistēmā publiskotā informācija liecina, ka ar Zemgales rajona tiesas 2018.gada spriedumu, ar kuru zemnieku saimniecības "Makleri" īpašniekam un vadītājam Edgaram Makleram piespriests nosacīts sods, nav bijusi apmierināta prokuratūra un cietušo puse.

2019.gada oktobrī apelācijas instancē bija nozīmēta pirmā tiesas sēde, taču lietas izskatīšana atlikta.

Lietu apgabaltiesā skata Juris Siliņš.

"Firmas.lv" dati liecina, ka saimniecībai "Makleri" 2019.gada 17.decembrī sākts reorganizācijas process.

Jau ziņots, ka Zemgales rajona tiesa Dobelē nosprieda apsūdzēto zemnieku saimniecības "Makleri" īpašnieku un vadītāju Makleru atzīt par vainīgu par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem, par ko draud cietumsods līdz pieciem gadiem. 

Tiesa lēma sodīt viņu ar brīvības atņemšanu uz trim gadiem, taču, tā kā tiesa, ņemot vērā izdarītā noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu, vainīgā personību un citus lietas apstākļus, ieguvusi pārliecību, ka vainīgais, sodu neizciešot, turpmāk neizdarīs likumpārkāpumus, vainīgais notiesāts nosacīti.

Makleram noteikts arī pārbaudes laiks - četrarpus gadi. Tāpat tiesa lēma līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim negrozītu atstāt viņam noteikto drošības līdzekli - uzturēšanos noteiktā vietā.

Pieņemts lēmums arī piedzīt no apsūdzētā par labu trīs cietušajiem materiālā kaitējuma kompensāciju kopumā 3360 eiro apmērā.

Ziņots arī, ka 2016.gada 22.jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūda indīgi izgarojumi, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā. Nelaime notika zemnieku saimniecībā "Makleri".

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informēja, ka bojāgājušie ir 1951., 1969. un 1989.gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1976.gadā dzimusi sieviete. Viens no bojāgājušajiem ir saimniecības bijušais īpašnieks - 1951.gadā dzimušais Pēteris Maklers.

Negadījums notika kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. Kā pastāstīja Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus, avārijas rezultātā noplūda kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūda arī piegulošajā teritorijā. Avārijā vainojams pārsūknēšanas vada pretvārsts. Ja pretvārsts tiktu salabots, nekādas noplūdes vidē vairs nebūtu iespējamas.

Vēlāk prokuratūra Makleram cēlusi apsūdzību pēc Krimināllikuma 146.panta otrās daļas - par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem, par ko draud cietumsods līdz pieciem gadiem.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Miķelis

Visu skatīt no jauna, skatīt, atlikt un neskatīt. Tā tas Jelgavā iet gadu gadiem. Ko darīt, ja nav riktīgu tiesnešu, kas spēj izskatīt.
Varētu padomāt, ka tā gāze nenāca no Makleru sūdu bedres, bet gan no kosmosa un tāpēc apgabaltiesā to centīsies pierādīt.

pirms mēneša, 2020.01.23 12:52

Kristīna MICKĒVIČA

Tāpēc Lielbritānija stājas arā no ES (Brexit) ka tur nav ne demokrātijas ne taisnības,viss uz meliem un viltus turās. Tur deputāti nav tautas vēlēti

pirms 27 dienām, 2020.01.31 16:13

parazītu dzimta

Tiem maigajiem tiesnešiem,kas slepkavam noteica šādu sodu,novēlu pašiem piedzīvot to,ka viņu bērni paliek par bāreņiem bez apgādnieka zaudējumu atlīdzības.Kas par attaisnojumu var būt tam,ka darbinieki tiek nodarbināti bez darba līgumiem un soc.garantijām.Tak paskatieties,kāds saimniecībai apgrozījums un cik legālu darbinieku?Kāpēc paši strādāja legāli ar darba līgumiem?Kaut tā makleru dzimta izjustu uz savas ādas mokošas sāpes,ko izjūt šie nelaimīgie bērni.

pirms mēneša, 2020.01.23 23:03

beka

strādāt vai nestrādāt bez darba līguma ir tikai paša darbinieka interesēs. tā ir tikai vēlme NEMAKSĀT NODOKĻUS. To sauc par parazitēšanu uz nodokļu maksātāju rēķina. Iespēju saņemt algu konvertē, un vēl stāvēt pie pagasta durvīm ar pastieptu roku.

pirms mēneša, 2020.01.27 08:53

Kristīna MICKĒVIČA

Visa Latvijas novados identiska aina ,statistika uzrāda bezdarbu,bet cilvēki it kā no bada nemirst,jo tiek nelegāli nodarbinati,neuzskaitās darba stāžs pa 15- 20 gadiem!
Pagastu valditaji uz to neskatās,jo viņu radiem jau vergo sociāli neaizsargātie latvieši!
Šo uzrakstiju JKP ,lai dara lietas laba ko,ja nebūs rīcības ,vērsīšos ES komisijā,
Kaut gan Lielbritānija stājas ārā(Brexit) ,jo Eiropā nav demokrātijas ,valda baradaks un korumpētība.

pirms 27 dienām, 2020.01.31 16:07

Bekai!

Ar pastieptu roku roku stāv partijas vacot ziedojumus no sponsoriem un sportisti,bet lauku cilveki nopelna ar savu roku darbu,skaidrs?

pirms 27 dienām, 2020.01.31 16:10

Asā hronika