Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstrīdētās lielveikala "Depo" būvatļaujas lietā tiesai vajag vairāk laika 14

Kaut arī šodien Administratīvā apgabaltiesa bija noteikusi datumu, kad tiks paziņots spriedumu administratīvajā lietā par lielveikala "Depo" būvniecībai Jelgavā izsniegto būvatļauju, tiesa informē, ka sakarā ar to, ka nav bijis iespējams sastādīt spriedumu noteiktajā datumā, sprieduma paziņošanas diena tiek pārcelta uz 2020. gada 21. janvāri.

Var piebilst, ka novembra sākumā tiesa pabeidza lietas izskatīšanu un tad noteica, ka spriedums tiks paziņots šodien. Kaut arī lieta tika skatīta rakstveida procesā, tajā klātienē tika nopratināti liecinieki un uzklausīti procesa dalībnieku paskaidrojumi. Tāpat tiesa bija konstatējusi, ka nepieciešams iegūt papildu informāciju no Vides pārraudzības valsts biroja.

zz.lv jau rakstīja, ka Administratīvā rajona tiesa  Jelgavas tiesu namā tiesas priekšsēdētāja Mārtiņa Birkmaņa vadībā 2018. gada oktobrī atcēla Jelgavas pašvaldības izsniegto būvatļauju lielveikala "Depo" būvniecībai. Taču spriedumu SIA “Auras centrs” pārsūdzēja Administratīvajā apgabaltiesā.

Administratīvā rajona tiesa, skatot trīs aktīvistu grupu lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumu, ar kuru atstāta spēkā lielveikala "Depo" būvniecībai izsniegtā būvatļauja, konstatēja pārkāpumus lielveikalam nepieciešamās transporta infrastruktūras noteikšanā un būvatļaujas neatbilstību pašvaldības saistošajiem noteikumiem.

Proti, tiesa nav guvusi pārliecību, ka plānotā lielveikala būve, vadoties pēc arhitektoniskās risinājuma un izmantošanas funkcijas, atbilstoši saistošo noteikumu prasībām būs uztverama kā reprezentācijas objekts. Tiesa uzskatījusi, ka izceltā lielveikala fasādes arhitektūra veicinās pretēju efektu, radot nepamatotu konkurentu unikālam kultūras mantojuma objektam - Jelgavas pilij un parkam -, kā arī atstās negatīvu ietekmi uz Lielupes promenādi, kas izveidota kā rekreācijas zona. Tāpat veikals-noliktava, pēc tiesas domām, radīs teritorijai papildu logu, kas izpaudīsies kā papildu cilvēku un transportlīdzekļu plūsma.

Tiesa arī secinājusi, ka būvprojekts tā minimālajā sastāvā neatbilda izvirzītajai prasībai, ka ēkas būvapjoms veidojams ar dažādu stāvu augstumu. Tāpat tiesa konstatējusi, ka būvniecībā vienlaidus tiks izmantoti "sendviča" tipa paneļi, la gan sasitošajos noteikumos norādīts, ka būvniecībā konkrētajā vietā nav pieļaujama šādu paneļu izmantošana vienlaidus.

Tāpēc tiesa apmierinājusi pieteicēju pieteikumus un atcēlusi SIA "Auras centrs" izsniegto būvatļauju "Depo" būvniecībai.

Foto: no arhīva

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Janka

Depo ir vajadzīgs, bet to vajadzētu būvēt vietā, kur ir iespējams nojaukt kaut kādu graustu, ļoti labi būtu raf, blakus Mārtiņa riepu servisam.

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.28 16:34

.

Domājams, tiesa sagatavos kārtīgu un argumentētu spriedumu, kas atstās nemainītu iepriekšējo tiesas lēmumu.

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.28 17:43

Depo būt

DEPO radītu labu konkurenci esošajiem tirgotājiem,gaidu ļoti!

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.28 19:40

.

Šis raksts nav par to, vai depo vajag vai nevajag. Šeit notiek cīņa par vietu un peļņu tikai un vienīgi konkrētā vietā. Ne jau depo ir trača iemesls. Depo jau sen varēja būt un vietas tam cik uziet! Ne par to ir stāsts. Normālam saimniekam lietas aizietu uz urrā apspriežoties ar iedzīvotājiem. Sen būtu depo jau uzbūvēts. Bet tas jau nebūtu interesanti..

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.28 21:59

Jelgavniekam

Tikai svarigs peizāža un ka kaut kas ir par velti,ta ir vienojosa iezime

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.29 06:30

Glups ierēdnis

akdies kaadi dalbajobi komentee.... nav runa par to vai depo vajag vai nevajag!!!! runa ir par konkreeto vietu, ka tur to NEVAJAG!!!!!

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.28 22:22

Ieredna domasanas veids tev ir.ja tu butu ar uznemeja domasanas pieeju tad saprastu ka iegadajoties konkreto zemesgabalu investors jau ir izterejies lielu dalu finanses attiecigajam projektam.

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.29 06:28

tieši tā

investors iedalījis naudu kabatā gan kakaškam gan citiem , kuri jau dažus gadus iesvīst un gatavi stāvēt kaktā ceļos uz zirņiem kā nopērtiem puišeļiem, ar domu - ka tik ātrāk tas viss beigtos ( paldies dievam nav 90 desmitie un Velim tik ātri darbs šoreiz nebūs). No tā brīža investoram ir dziļi uzspļaut par autorindu sastrēgumā līdz Dambja ielai uz vienu galu un maximai uz otru galu.

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.29 10:35

Bet

vai tā nav standarta prakse Jelgavā?

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.29 10:53

@

No komentāriem mēs skaidri redzam, kāpēc tik ilgi pilsēta ir nesakārtota, kāpēc tadā garā viss turpinās. Apšaubāmu darījumu realizēšanai klapē plaukstas un sauc to par pilsētas attīstību absolūti neizprotot lietu kārtību un būtību. Lielākā daļa, par lielu nelaimi pilsētai.

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.29 11:44

lielais jautājums

Vai varēja būt tā, ka investors ar uzņēmēja domāšanu nevarēja paredzēt, ka viss nav gluži tā, kā pasniegts?

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.29 10:28

Kārlis

Ja uzņēmējs būtu ar domāšanu un būtu paļāvies ne tikai uz kādu, itkā ietekmīgu, personāžu apsolījumiem, bet iepazinies ar pagaidām vēl spēkā esošiem likumiem un noteikumiem, tad šāda situācija nebūtu izveidojusies.

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.30 00:25

.

Nu re, esam nonākuši pie galvenās atziņas un patiesības. Domājams, arī cien. tiesa to saprot un viss šajā jautājumā būs, kā pienākas. Ne par velti izsmejošais un agresīvais bļāvējs ar neizmērojamo agresiju pret līdzpilsoņiem, apklusis.

pirms 10 mēnešiem, 2019.12.01 12:52

Asā hronika